Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Čepelová a Cibulková trénujú na Wimbledon na tráve medzi panelákmi

Jana Čepelová sa v Bratislave pripravuje na Wimbledon. (Autor: ONDREJ GAJDOŠ)
Ondrej Gajdoš|Publikované 11. jún 2014 o 16:14

Kurt v Petržalke je porovnateľný s tými, na ktorých hrala naša tenistka v Anglicku, ba možno je aj lepší.

BRATISLAVA. Obyvateľom panelákov v bratislavskej Petržalke okolo Základnej školy Prokofievova sa tento týždeň ponúka nevšedný pohľad na prípravu slovenských tenistiek pred Wimbledonom.

V utorok trénovala na trávnatom kurte svetová desiatka Dominika Cibulková, na druhý deň ju v páľave vystriedala Jana Čepelová a vo štvrtok si obidve zahrajú spolu.

Prvý raz doma na tráve

„Minulý rok som sa po Roland Garros vybrala na sériu troch turnajov na tráve v Anglicku, aby som sa čo najlepšie rozohrala pred tretím vrcholom roka," vravela 64. hráčka rebríčka Čepelová.

„Vo Wimbledone som potom už bola trochu unavená. Teraz mám možnosť pripravovať sa doma, a tak som to rada využila."

Čepelová hrala prvý raz na Slovensku na trávnatom kurte. V Košiciach vyrástla na antuke a dvorce mali na sídlisku, takže jej nepripadalo zvláštne, že na tréning sa pozerajú ľudia z balkónov či okien panelových obydlí.

„Vlani som hrala na turnaji v Birminghame a tento kurt má porovnateľnú kvalitu, ba je možno ešte lepší," ocenila starostlivosť majiteľa dvorca Jozefa Šramku, ktorý pri stavbe použil rovnaké technológie ako v Anglicku.

Trávu zostriháva na predpísaných osem milimetrov.

Tráva je zmena

Čepelová v marci na zelenej antuke v Charlestone senzačne zdolala svetovú jednotku Serenu Williamsovú, zahrala si vo finále, ale potom jej antuková sezóna nevyšla, ako by chcela.

„Tráva je zmena, každý rok sa na ňu teším," vravela 21-ročná Košičanka.

S trénerom Martinom Záthureckým venovali veľa času nácviku servisu a returnom.

„Tenis na tráve je iný," priblížila zmeny. „Výmeny sú rýchle a krátke, loptička odskakuje nízko, pohyb je špecifický. Trpia najmä nohy a chrbát, preto aj Španiel Rafael Nadal mal vlani vo Wimbledone problémy. V príprave som strávila veľa času aj v posilňovni."

V piatok už Čepelová cestuje na turnaj do holandského Hertogenboschu a odtiaľ priamo do slávneho All England Clubu v Londýne.

Autor: Ondrej Gajdoš

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.