Pondelok, 6. decembra, 2021Meniny má Mikuláš

Cehlárik zažiaril vo Švédsku, túži si zahrať s Chárom

Peter Cehlárik (vľavo) v kempe Bostonu. (Autor: FACEBOOK PETRA CEHLÁRIKA)
Ondrej Gajdoš|25. júl 2013 o 19:35

Na tréning mladých hráčov Bostonu Bruins prišlo dvetisíc divákov.

BRATISLAVA. V sedemnástich rokoch sa stal najmladším strelcom gólu vo švédskej elitserien, našiel si stále miesto v zostave finalistu play off Lulea HF, v klube dostal trojročnú zmluvu, Slovensku pomohol k záchrane na majstrovstvách sveta juniorov v Soči, v drafte NHL si ho v 3. kole vybral Boston a v lete stihol ešte nováčikovský kemp v tíme Bruins.

„Bola to sezóna ako z rozprávky,“ vravel jeden z najväčších talentov slovenského hokeja Peter Cehlárik. „Chcem na ňu nadviazať a posunúť sa ďalej.“

Rád by si zahral s Chárom

Mladého Žilinčana draftoval finalista tohtoročného Stanley Cupu, kde je kapitánom Zdeno Chára.

„So Zdenom sa zatiaľ nepoznáme, ale ak mi vyjdú plány, azda si zahrám s ním v jednom tíme,“ uvažoval. V ďalších dvoch rokoch chce hrať ešte v Lulea. Chára má s Bostonom zmluvu až do roku 2018.

Cehlárik sa vrátil z týždňového kempu mladých hráčov v tíme Bruins.

„Prekvapilo ma, že na náš prvý tréning prišlo okolo dvetisíc divákov a aj na ďalšie chodili stovky ľudí. Privítali nás veľkým potleskom, aj keď nás ešte nepoznali,“ spomínal. „Žiadali od nás podpisy a do šatne sa nahrnuli novinári. Cítili sme veľký záujem o hokej.“

Mladí hráči sa pripravovali na ľade, zoznamovali sa s klubom, vypočuli si napríklad aj prednášku, akí musia byť ostražití pri zdieľaní informácií na sociálnych sieťach, ba dostali sa aj ku kurzu varenia.

Tréneri v príprave na ľade ocenili prednosti Slováka - zručnosti s pukom, myslenie, ale dostal aj rady, v čom by sa mal zlepšiť.

„Pri korčuľovaní by som mal zrýchliť prvé tri kroky a zvládať súboje jeden na jedného - to robíme vo švédskom klube na každom tréningu,“ doplnil.

Do NHL cez Švédsko

Cehlárik sa teraz pripravuje s tímom Slovensko 20 v Bratislave, na budúci týždeň si zahrá na medzinárodnom turnaji v Poprade. A potom sa už bude ponáhľať do mesta pri severnom polárnom kruhu. V tíme Lulea HF hral doteraz vo štvrtom útoku.

„Konkurencia medzi krídelníkmi je veľká, po prípravnej fáze pošlú trojicu hráčov na farmu v nižšej súťaži. Nechcel by som byť medzi nimi,“ myslel na augustové boje o miesto v zostave. „Naopak, rád by som postúpil do tretej, možno aj do druhej formácie.“

Cehlárik si vybral cestu do NHL cez Švédsko a zatiaľ je spokojný. „S prestupom do Luley som urobil najlepší krok vo svojom živote. V klube mám ideálne podmienky,“ pochvaľoval si. „S prechodom do Ameriky sa neponáhľam. Ak všetko pôjde podľa poriadku, o dva roky by som mal s Bostonom podpísať nováčikovskú zmluvu. Potom už bude NHL na dosah.“

Súvisiace články