Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Čech od leta 2004 brankárom Chelsea

SITA|20. jan 2004 o 07:04

PRAHA 20. januára (SITA) - Anglický futbalový klub FC Chelsea by sa mal v najbližších dňoch dohodnúť s francúzskym Rennes na prestupe českého reprezentačného gólmana Petra Čecha. Po zložitých a dlhotrvajúcich rokovaniach sa 21-ročný Čech napokon predsa le

n stane posilou londýnskeho veľkoklubu, a to na štyri roky s platnosťou od júla 2004. Hoci obe zainteresované strany nezverejnili výšku prestupovej sumy, v zákulisí sa špekuluje o 13 mil. eur, v prepočte 400 mil. Kč. "Ešte neoslavujem, ale ja som sa už dohodol. Kluby by tak mali urobiť do konca týždňa. Som veľmi rád, že jar ešte odchytám v Rennes, potom pôjdem na majstrovstvá Európy a až potom do Londýna. Práve kvôli reprezentácii som rád, že to dopadlo práve takto," cituje server idnes.cz jeden z najväčších českých futbalových talentov.

Čech je odchovancom plzenského futbalu. Odborníkov na seba upozornil výbornými výkonmi v drese Sparty Praha, ale aj českej reprezentácie do 21 rokov, s ktorou získal pred dvoma rokmi titul majstra Európy. Zo Sparty prestúpil do francúzskeho Rennes, kde pôsobí už druhú sezónu. V tomto roku by mal byť českou jednotkou medzi žrďami na júnových ME v Portugalsku. V reprezentácii už odchytal 15 zápasov.

Súvisiace články