Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Caňas dosiahol skrátenie trestu na 15 mesiacov

SITA|23. máj 2006 o 18:26

LAUSANNE 23. mája (SITA, AP) - Športový arbitrážny súd (CAS) zmiernil v utorok trest za doping pre argentínskeho tenistu Guillerma Caňasa z dvoch rokov na 15 mesiacov. Predstavitelia CAS uznali niektoré ...

LAUSANNE 23. mája (SITA, AP) - Športový arbitrážny súd (CAS) zmiernil v utorok trest za doping pre argentínskeho tenistu Guillerma Caňasa z dvoch rokov na 15 mesiacov. Predstavitelia CAS uznali niektoré dôvody bývalého hráča svetovej desiatky, ktorý tvrdil, že nenesie plnú vinu na pozitívnom dopingovom teste z minuloročného turnaja v Acapulku. Dvadsaťosemročný Argentínčan tak bude môcť opäť súťažne hrávať od 10. septembra 2006.

Caňasovi vo februári 2006 zistili v tele prítomnosť látky diuretic, ktorá sa používa na zakrytie zakázaných substancií, najmä steroidov. Hneď po prevalení aféry tenista odmietol, že by úmyselne bral zakázané látky. "Chybu pri užívaní liekov urobili skôr organizátori turnaja ako hráč," píše sa vo vyjadrení CAS. Antidopingoví komisári však odmietli úplne zrušiť trest, pretože každý hráč je podľa nich sám zodpovedný za to, aké medicínske preparáty užíva a musí sa sám presvedčiť, aké látky obsahuje.


Súvisiace články