Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Bývalému brankárovi Česka zlyhalo srdce, je v kritickom stave

(Autor: Twitter)
TASR|Publikované 21. dec 2015 o 13:43

Počas kariéry si obliekal dresy viacerých anglických klubov. Teraz bývalý brankár českej reprezentácie Pavel Srníček bojuje o život.

OSTRAVA. Bývalý brankár českej reprezentácie Pavel Srníček skolaboval a v ostravskej nemocnici bojuje o život. Informáciu priniesol portál idnes.cz.

Štyridsaťsedemročný súčasný tréner brankárov pražskej Sparty je v kritickom stave po tom, ako ho počas rekreačného behu postihla zástava srdca.

"Môžem potvrdiť, že je hospitalizovaný v našej nemocnici, ale na želanie rodiny nebudeme poskytovať podrobnosti k jeho zdravotnému stavu," cituje idnes.cz hovorcu zdravotníckeho zariadenia Tomáša Oborného.

Srníček pracuje už roky ako tréner brankárov pražskej Sparty.

Srníčka našli ležať na málo frekventovanej ceste v Bohumíne, kam pricestoval na sviatky za rodinou, okoloidúci chodci. Na miesto rýchlo dorazili záchranári, ktorým sa podarilo obnoviť srdcovú činnosť.

Napriek tomu potreboval prevoz do nemocnice. Previezli ho na anesteziologicko-resuscitačné oddelenie fakultnej nemocnice v Ostrave-Porube.

Za reprezentáciu odchytal Srníček štyridsaťdeväť zápasov. Kariéru ukončil po baráži MS 2002.

Počas klubovej kariéry si obliekal dresy Newcastlu United, Sheffieldu Wednesday, Brescie, Potrsmouthu a West Hamu United. Na sklonku kariéry pôsobil v portugalskom klube Beira Mar.

Nedávno vydal knihu o svojom pôsobení v Anglicku s názvom Pavel is a Geordie.

Súvisiace články