Real v lige nezvíťazil tretí raz za sebou, Barcelona prehrala vo Vigu

Gareth Bale (vľavo) sa teší z vyrovnávajúceho gólu v zápase proti Eibaru so spoluhráčom Cristianom Ronaldom. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|2. okt 2016 o 14:02

V siedmom kole La Ligy žiaril brankár Valencie Diego Alves, ktorý chytil dva pokutové kopy. Jeho tím aj tak prehral.

MADRID. V úvodnom nedeľňajšom zápase siedmeho kola španielskej futbalovej Primera División zvíťazilo Atlético Madrid na ihrisku Valencie 2:0.

Stále má v tabuľke na konte prehier nulu.

Nedali dve penalty

Úvodný gól strelil v 63. minúte Antoine Griezmann, ktorý v závere prvého polčasu nepremenil pokutový kop.

Hostia si mohli šesť minút po Griezmannovom góle poistiť vedenie, ale brankár Diego Alves zneškodnil pokutový kop aj Gabimu.

Záverečnú gólovú bodku v zápase dal v nadstavenom čase po rýchlom protiútoku Kevin Gameiro.

Real opäť nevyhral

Real Madrid prekvapujúco remizoval na svojom štadióne s Eibarom 1:1.

Na vedúci gól hosťujúceho Frana Rica zo šiestej minúty dokázal odpovedať len waleský reprezentant Gareth Bale v sedemnástej minúte stretnutia.

Pre Real je to tretia remíza v ligovom zápase za sebou a štvrtá vo všetkých súťažiach. V La Lige má na konte pätnásť bodov a je druhý o skóre za Atléticom.

Mateo Kovačič (vpravo) z Realu Madrid sa pokúša s loptou preniknúť cez Pedra Leóna. (Autor: TASR/AP)
Cristiano Ronaldo rozhadzuje rukami počas zápasu Realu Madrid proti Eibaru.
Cristiano Ronaldo rozhadzuje rukami počas zápasu Realu Madrid proti Eibaru. (Autor: TASR/AP)
Gareth Bale sa po svojom góle objíma s Cristianom Ronaldom.
Gareth Bale sa po svojom góle objíma s Cristianom Ronaldom. (Autor: TASR/AP)

Vo večernom dueli zaváhal FC Barcelona. Na ihrisku Celty Vigo neuspel 3:4. Katalánci po polčase prehrávali 0:3, zlepšený výkon a góly Gerarda Piquého a Neymara z druhého dejstva im napokon nestačili ani na remízu.

Barcelona sa opäť nevyhla niekoľkým chybám a zbytočným stratám lopty. V 22. minúte potrestal zlú rozohrávku Ter Stegena po rýchlej kombinácii Pione Sisto.

V druhom polčase v tlaku svojho tímu za stavu 2:3 pre súpera urobil Ter Stegen ďalší veľký kiks. Pri rozohrávke trafil nabiehajúceho Pabla Hernandeza do hlavy a od neho sa lopta odrazila do siete. Piqué v závere už len skorigoval na 3:4.

FCB je na štvrtom mieste. Má o dva body menej ako madridské veľkokluby.

Primera División - nedeľa:

Espanyol Barcelona - Villarreal 0:0

Real Madrid - Eibar 1:1 (1:1)

Góly: 17. Bale - 6. F. Rico

Málaga - Athletic Bilbao 2:1 (0:1)

Góly: 82. Ramírez, 83. Duda Barbosa - 3. Aduriz, ČK: 90.+ B. Koné - 36. Balenziaga

FC Valencia - Atlético Madrid 0:2 (0:0)

Góly: 63. Griezmann, 90.+3 Gameiro. 43.276 divákov.

Celta Vigo - FC Barcelona 4:3 (3:0)

Góly: 22. Sisto, 31. Aspas, 33. Mathieu (vl.), 77. Hernandez - 58. a 87. Pique, 64. Neymar (z 11 m)

Domov»Futbal»Španielsko»Real v lige nezvíťazil tretí raz za sebou, Barcelona prehrala vo Vigu