Boj o mužský volejbalový bronz pokračuje štvrtým dielom na Spiši

Sportnet|21. apr 2015 o 00:00

V doterajších troch zápasoch sa hral vždy tajbrejk, v ktorom sa tešili domáci.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Volejbalová extraliga mužov nepozná už iba jedinú tajničku – kto bude držiteľom bronzovej medaily.

Po treťom zápase k nej majú bližšie volejbalisti Prievidze, v sérii hranej na tri víťazstvá vedú nad ŠK Chemes Spišská Nová Ves 2:1 na zápasy.

Štvrtý zápas je na programe dnes na Spiši.

Tajbrejkové bitky

Boj o extraligový bronz je ozaj tuhý. O víťazovi stretnutia rozhodol vždy tajbrejk, pričom sa tešili domáci.

V prvom zápase na Hornej Nitre vyhrali chemesáci prvý set, ziskom štvrtého si vynútili tajbrejk, v ktorom prehrali 13:15.

Zápas trval 133 minút. Druhé dejstvo na Spiši sa odvíjalo spočiatku priaznivo pre Prievidzu.

Viedla 2:0 na sety a 23:18. Ani to nestačilo, chemesáci odvrátili štyri mečbaly a tajbrejk vyhrali 15:8.

Zápas trval 128 minút. Tretí zápas bol ziskom setov kópiou prvého, v tajbrejku uspela Prievidza 15:11, druhé víťazstvo v sérii získala za 130 minút.

„Už tieto výsledky jasne naznačujú, že proti sebe stoja dve vyrovnané družstvá. Vždy päť setov, víťazstvo domáceho tímu. Všetko sa rozhoduje v koncovkách, uspeje ten, kto má viac šťastia, spraví menej chýb. Zatiaľ to vždy vyšlo na domáci celok,“ konštatoval Miroslav Jakubov.

Slabiny i kŕče

Smečiar chemesákov druhý zápas série nedohral, nútene striedal v treťom sete a jeho smečiarsky post zastal Leškanič.

V treťom zápase sa už na palubovke objavil a mal by byť trénerovi k dispozícii aj dnes.

„V druhom zápase série ma zastihli veľké kŕče, skončil som až na pohotovosti. Ešte v semifinále proti Prešovu som si natiahol slabiny, vyšetrenia ukázali, že mám prietrž, čiže ľudovo povedané pruh, no zatiaľ to drží. Je to pre nás viac ako smolná sezóna, stále sa boríme s chorobami, zraneniami. Je však pred nami štvrtý zápas, do ktorého dáme všetko, aby sa séria vyrovnala a rozhodlo sa v Prievidzi,“ dodal smečiar chemesákov.

Okrem dlhodobých maródov Mizeráka a Pavelku trápili zranenia oboch nahrávačov Krniča i Hriňáka.

Spišský záver

Po tom, čo počas víkendu ukončili sezónu spišské volejbalistky účasťou vo finále, odohrá sa na palubovke športovej haly v Spišskej Novej Vsi posledný tohtosezónny zápas extraligy mužov.

Ak chcú chemesáci získať bronz, musia si sezónu predĺžiť, dnes vyhrať a vynútiť si rozhodujúci piaty zápas na Hornej Nitre v piatok.

Domov»Sportnet na východe»Boj o mužský volejbalový bronz pokračuje štvrtým dielom na Spiši