94.

Damián Cesnek

+ 5:49,1 m

(4)

CANMORE. Nórsky biatlonista Tarjei Bö vybojoval malý glóbus za celkový triumf v hodnotení rýchlostných pretekov v tejto sezóne Svetového pohára.

K prvenstvu mu stačilo aj 3. miesto v záverečnom šprinte sezóny, ktorý sa išiel v piatok v kanadskom Canmore a víťazstvo si v ňom pripísal jeho brat a líder celkového poradia Johannes Thingnes.

T. Bö pridal na konto piaty malý glóbus v kariére a druhý v šprinte. Naposledy sa z celkového prvenstva na najkratšej trati tešil v sezóne 2010/11, v ktorej získal aj svoj jediný veľký glóbus.

Johannes Thingnes Bö nenašiel v pretekoch súpera, keď vyčistil všetkých desať terčov a v cieli mal náskok 1:02,7 min pred Talianom Tommasom Giacomelom, ktorý minul raz.

Tarjei Bö urobil taktiež jednu chybu a stratil 1:04,2. Mladší z bratov Böovcov si pred dvoma záverečnými pretekmi upevnil žltý dres, v sezóne SP zaznamenal šieste prvenstvo.

Na štart sa postavila aj dvojica Slovákov. Tomáš Sklenárik minul v ľahu jeden terč a v stoji tri a obsadil 80. pozíciu s mankom 4:44,8.

Damián Cesnek s bilanciou 2+2 prišiel do cieľa na 94. mieste so stratou 5:49,1. Ani jeden z nich nepostúpil do stíhacích pretekov.

Starší z bratov Böovcov mal pred záverečným šprintom sezóny náskok 22 bodov pred najbližším súperom a prvú priečku si postrážil.

Na strelnici urobil chybu iba v deviatom výstrele v stoji. Druhý v poradí šprintu Sturla Holm Lägreid z Nórska minul už v ľahu trikrát, v stoji pridal ďalšiu chybu a patrilo mu napokon až 47. miesto.

Tretí Nemec Benedikt Doll nesklopil na prvej i druhej položke dva terče a obsadil 23. priečku.

Sezóna Svetového pohára biatlonistov vyvrcholí cez víkend. V sobotu sa pôjdu stíhacie preteky mužov i žien a na záver v nedeľu oba preteky s hromadným štartom.