Nóri deklasovali konkurenciu. Prvý triumf v sezóne dosiahol Johannes Bö

Johannes Thingnes Bö
Johannes Thingnes Bö (Autor: SITA/AP)
TASR|9. dec 2023 o 14:32

Slováci sa do stíhacích pretekov neprebojovali.

Stíhacie preteky mužov na 12,5 km:

1.

Johannes Thingnes Bö

Nórsko

33:05,1 min (1)

2.

Johannes Dale-Skjevda

Nórsko

22,6 s (3)

3.

Tarjei Bö

Nórsko

+28,4 (2)

4.

Sturla Holm Laegreid

Nórsko

+39,2 (2)

5.

Sebastian Samuelsson

Švédsko

+48,5 (3)

6.

Emilien Jacquelin

Francúzsko

+52,8 (2)

HOCHFILZEN. Nór Johannes Thingnes Bö triumfoval v sobotňajších stíhacích pretekoch na 12,5 km na podujatí Svetového pohára v Hochfielzene.

S odstupom 22,6 s prišiel do cieľa jeho krajan Johannes Dale-Skjevdal, nórsku dominanciu potvrdil tretím miestom Tarjei Bö, ktorý sa dostal na čelo priebežného poradia seriálu.

Suverén minulého ročníka J. T. Bö dosiahol prvé víťazstvo v sezóne až v piatom podujatí, v kariére išlo o jeho 69. triumf.

Doterajší líder priebežného poradia Švéd Sebastian Samuelsson finišoval na 5. mieste po tom, čo spravil tri chyby a za víťazom napokon zaostal o 48,5 s. J. T. Bö sa prezentoval kvalitnou streľbou, keď spravil iba jednu chybu.

Do vedenia sa dostal po tretej položke a na trati mu nechýbala ani rýchlosť. Víťazstvo si bez problémov postrážil a záver bol najmä o súboji o 2. miesto. Ten napokon dopadol lepšie pre Dale-Skjevdala, ktorý prišiel do cieľa s 5-sekundovým náskokom na Tarjeia Böa.

"Som späť a je to dobrý pocit. Cítil som, že mám energiu na to, aby som dosiahol na pódium," uviedol J. T. Bö po dojazde do cieľa.

Slovenskí reprezentanti v stíhacích pretekoch neštartovali. Z piatkového šprintu sa do nich prebojovalo 60 najlepších biatlonistov.

Najlepší zo Slovákov Tomáš Sklenárik obsadil v šprinte 86. miesto, keď zaostal za postupom o viac ako minútu, Damiána Cesneka klasifikovali na 91. pozícii.

Nachádzate sa tu:
Domov»Zimné športy»Biatlon»Nóri deklasovali konkurenciu. Prvý triumf v sezóne dosiahol Johannes Bö