Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Bemaco hrá päťkrát doma

Sportnet|Publikované 3. jan 2013 o 23:00

Do skončenia základnej časti 1. hokejovej ligy zostáva odohrať ešte trinásť kôl.

Do skončenia základnej časti 1. hokejovej ligy zostáva odohrať ešte trinásť kôl, keďže do seriálu vstúpi aj reprezentácia SR 20. Trojica mužstiev v čele tabuľky si ešte nemusí byť istá svojou pozíciou, najmä súboj o štvrtú priečku bude zaujímavý možno až do 44. kola, ktoré odohrajú 5. februára.

BARDEJOV. Po rozpačitom úvode sa do tempa dostáva aj Bemaco HC 46 Bardejov, veď účasť v prvej štvorke znamená výhodu do play– off najlepšej osmičky.

Posledných päť zápasov v rade vyhrali a teraz ich čaká výnimočných päť duelov doma. Do mužstva sa vracia uzdravený Marcel Baláž a novou tvárou je Dominik Kramár z extraligového Popradu.

Je si toho vedomý aj odchovanec klubu Vladimír Mojdis, v A mužstve je to jeho už sedemnásta sezóna: „Aj keď pri výmene v kádri veľa dobrých hráčov odišlo, no prišli mladí a dúfam, že si už uvedomili, čo od nich očakávame. Vyzerá to tak, že sme sa rozbehli a cieľom je byť čo najvyššie.”

Skúsený obranca očakáva, že v piatok proti Považskej Bystrici by to mala byť výhra, aby sa dobre naladili na nedeľňajšie derby s Prešovom: „Bude to dôležitý zápas o štvrté miesto, keďže prví traja už majú mierny náskok. Treba vyhrať.”

Brankár Matúš Andreanin sa netajil, že dobre silvestroval a hlavne bez zápasov si aj oddýchol, veď v produktivite mu patria popredné priečky: „Je to povzbudenie aj pre celé mužstvo, no s individuálnymi štatistikami sa netreba uspokojovať, čaká nás ťažká séria piatich zápasov doma.”

Andreanin si je vedomý, že každého výkon je výsledkom práce celého tímu: „V každej hernej situácii si pomáhame. Keď ja podržím obrancov a oni mňa, tak je to v prospech kolektívu. V nedeľu očakávame dobrý zápas v derby, divák by si mal prísť na svoje.”

Z dvojice mladých českých legionárov je v mužstve David Hoďa len od začiatku sezóny a verí výborným korčuliarom v tíme: „Dnešný hokej je o korčuľovaní, som presvedčený, že dokážeme pritlačiť súpera. So všetkými z čela tabuľky sme dokázali vyhrať, nevidím dôvod, prečo by sme nemali myslieť na obhajobu prvenstva.”

Majú na to

S céčkom na drese Juraj Dancsák je spokojný, že sa mužstvu viac darí ako na začiatku sezóny: „Teraz máme doma niekoľko zápasov, aby sme sa dostali do play–off z čo najlepšieho miesta. Mužstvo na to má, no dôležité bude, aby nepribúdali zranenia, len hráči, aby bola konkurencia.”

Kouč Bemaca Anton Tomko sa snažil zápasovú prestávku využiť na vylepšenie kondície každého hráča a privítal i posily: „Trénovali sme dosť aktívne a hneď nás čaká domáca séria v poradí Považská Bystrica, Prešov, Spišská Nová Ves, Detva a Orange 20. Po zdravotných problémoch už naplno trénoval Marcel Baláž a z Popradu prišiel obranca Dominik Kramár. Chceme formovať jednotlivé päťky, ktoré pôjdu do play–off.”

V piatok 4. 1. hrá Bardejov doma s Považskou Bystricou a v nedeľu 6. 1. s Prešovom stále od 17.30 hod.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.