Dobyl Ameriku a má rád Čechov. Japonec podpísal najlukratívnejší kontrakt v histórii športu

Šóhei Ótani
Šóhei Ótani (Autor: SITA/AP)
Sportnet, TASR|10. dec 2023 o 13:18

Šóhei Ótani je jedným z najlepších hráčov bejzbalu na svete.

LOS ANGELES. Japonský bejzbalový hráč Šóhei Ótani uzavrel s tímom MLB Los Angeles Dodgers kontrakt na 10 rokov v hodnote 700 miliónov dolárov.

Ide o najlukratívnejšiu garantovanú zmluvu vo svete športu. Doposiaľ držal prvenstvo Messiho kontrakt s Barcelonou na 674 miliónov dolárov.

Dvadsaťdeväťročný Ótani doteraz pôsobil v tíme mestského rivala Los Angeles Angels.

Jeho kontrakt taktiež prekonal doteraz najlukratívnejšiu zmluvu v Severnej Amerike, ktorú v roku 2020 uzavrel hráč amerického futbalu Patrick Mahomes.

Quarterback tímu Kansas City Chiefs predĺžil s mužstvom zmluvu o 10 rokov v hodnote 450 miliónov dolárov.

"Rozhodol som sa, že budem vo svojej kariére pokračovať v tíme Dodgers. Sľubujem, že vždy budem robiť to najlepšie pre tím a pokúsim sa byť najlepšou verziou seba samého.

Až do posledného dňa mojej hráčskej kariéry sa chcem naďalej snažiť napredovať nielen pre Dodgers, ale aj pre celý bejzbalový svet," citovala Ótaniho agentúra AFP.

Japonec v minulosti zaujal aj svojím vzťahom k Česku. Počas turnaja World Baseball Classic si od českých hráčov nechal podpísať dres, ale to nebolo všetko.

Na nasledujúci zápas priletel do USA s českou šiltovkou na hlave, čím prekvapil všetkých miestnych novinárov.

​Ohtani je označovaný za jedného z nejtalentovanějších bezjbalistov. Na elitnej úrovni dokáže nielen odpaľovať loptičky, ale taktiež ich aj nadhadzovať, čo je považované za raritu.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Dobyl Ameriku a má rád Čechov. Japonec podpísal najlukratívnejší kontrakt v histórii športu