Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Haddadová Maiová mala pozitívny dopingový nález, do odvolania jej pozastavili činnosť

Beatriz Haddadová Maiová v zápase proti Slovenke Viktórii Kužmovej počas druhej dvojhry baráže o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie Slovensko – Brazília 20. apríla 2019 v Bratislave. (Autor: Pavel Neubauer TASR)
TASR|24. júl 2019 o 11:37

Test odhalil prítomnosť zakázaných modulátorov SARMs.

RIO DE JANEIRO. Brazílska tenistka Beatriz Haddadová Maiová mala pri dopingovej kontrole pozitívny nález a až do vyšetrenia prípadu bude mať pozastavenú činnosť.

Informovala o tom na svojom webe Medzinárodná tenisová federácia (ITF).

Haddadová Maiová sa môže voči provizórnej suspendácii odvolať, túto možnosť podľa ITF zatiaľ nevyužila.

Aktuálne 99. hráčka svetového rebríčka neprešla dopingovou kontrolou na júnovom turnaji Croatia Open v chorvátskom Bole. Test odhalil u Brazílčanky prítomnosť zakázaných modulátorov SARMs s podobnými vlastnosťmi ako majú anabolické steroidy.

Haddadová Maiová čelí zo strany Tenisového antidopingového programu (TADP) obvineniu z porušenia antidopingových pravidiel, činnosť má pozastavenú od 22. júla.

Dvadsaťtriročná Haddadová Maiová na tohtoročnom Wimbledone šokovala vyradením bývalej svetovej jednotky a šampiónky turnaja Garbiny Muguruzovej v 1. kole dvojhry.

Do hlavnej súťaže sa pritom musela prebojovať z kvalifikácie. Najvyššie v rebríčku WTA bola pred dvoma rokmi, keď jej patrilo 58. miesto.

Súvisiace články