Bayern obrátil proti Wolfsburgu

SITA|25. okt 2008 o 17:48

9. kolo najvyššej nemeckej futbalovej súťaže.

BERLÍN. V sobotňajšom stretnutí 9. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže - I. bundesligy zvíťazili hráči Bayernu Mníchov nad Wolfsburgom na vlastnej pôde 4:2.

V priebehu prvého polčasu však prehrávali už 0:2, keď v 31. min premenil pokutový kop Grafite a o dve minúty neskôr vsietil druhý gól hostí Dzeko. V 41. min však na polčasových 1:2 z pohľadu favorita znížil Francúz Ribéry a domáci po obrátke zásluhou Holanďana van Bommela, Borowského a Schweinsteigera dokázali priebeh duelu otočiť vo svoj prospech. V sobotu zaváhali dvaja uchádzači o majstrovský titul - Schalke doma remizovalo s Bielefeldom 0:0 a Brémy v Hannoveri 1:1.

Výsledky sobotňajších stretnutí 9. kola nemeckej futbalovej bundesligy:

• Bayern Mníchov - Wolfsburg 4:2 (1:2)

Góly: 41. Ribéry, 54. van Bommel, 63. Borowski, 80. Schweinsteiger - 31. Grafite (z pok. kopu), 33. Dzeko, 69 000 divákov

• Schalke - Bielefeld 0:0

ČK: 60. Kamper (Bielefeld), 60 000 divákov

• Hannover - Brémy 1:1 (1:1)

Góly: 9. Schulz - 41. Hugo Almeida, 49 000 divákov

• Cottbus - Frankfurt 2:3 (2:1)

Góly: 8. a 15. Rangelov - 38. Fink, 68. Fenin, 74. Liberopoulos, 13 000 divákov

Mönchengladbach - Karlsuhe 1:0 (0:0)

Gól: 51. Paauwe, 39 000 divákov