Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Bayern nebude hrať ako Barca. Nemá na to DNA

(Autor: TASR/AP)
Pavol Spál|21. mar 2013 o 16:48

Čestný prezident Bayernu Mníchov, Franz Beckenbauer priznal, že Pep Guardiola môže skúsiť, aby jeho mužstvo hralo ako Barcelona. Upozorňuje však, že nemeckí hráči nemajú profil ako katalánski.

BRATISLAVA. Bývalý tréner Barcelony Pep Guardiola prevezme mníchovský Bayern od leta, s bavorským klubom podpísal trojročnú zmluvu. Očakávania medzi fanúšikmi sú obrovské.

Guardiola údajne môže minúť na nákupy nových hráčov až 240 miliónov libier. Na zozname posíl číslo jedna má byť útočník Liverpoolu Luis Suárez, druhým v poradí je Radamel Falcao.

„Bayern nemôže hrať ako Barcelona,“ cituje Beckenbauera stránka forcabarca.sk.

„Keď hráči nemajú DNA Barcelony. Kto sa zhostí Messiho úlohy?" položil Beckenbauer otázku. „Nemáme hráčov, ktorí prevezmú úlohy Xaviho či Iniestu."

Bayern spomedzi záujemcov ponúkol Guardiolovi najmenší plat, aj tak sa stane najlepšie zarábajúcim trénerom na svete. S platom asi sedemnásť miliónov eur tromfne Josého Mourinha z Realu Madrid – 15,3 milióna.

Na plate Katalánca bude participovať firma Adidas zvláštnou sponzorskou zmluvou. Nemecké médiá sú presvedčené, že na Guardiolovom príchode najviac zarobí celý nemecký futbal.

Pavol Spál
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Súvisiace články