Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Bátky sa chcel rozlúčiť víťazstvom

SITA|24. aug 2004 o 17:41

ATÉNY 24. augusta (SITA) - Slovenský reprezentant v zápasení grécko-rímskym štýlom Attila Bátky prehral v poslednom treťom dueli v základnej F-skupine v hmotnostnej kategórii do 84 kg na olympijských ...

ATÉNY 24. augusta (SITA) - Slovenský reprezentant v zápasení grécko-rímskym štýlom Attila Bátky prehral v poslednom treťom dueli v základnej F-skupine v hmotnostnej kategórii do 84 kg na olympijských hrách v Aténach s Japoncom Šingom Macumotom 1:3. Touto prehrou sa definitívne pripravil o možnosť postupu zo skupiny do bojov o medaily. V celkovej klasifikácii bude 31-ročný rodák z Dunajskej Stredy po skončení eliminačných bojov figurovať na začiatku druhej desiatky celkového poradia na 11. mieste.

"Chcel som sa rozlúčiť víťazstvom, žiaľ, nepodarilo sa. V závere som chcel súpera hodiť na trojku, ale urobil som chybu a on urobil rozhodujúce dva body. Mrzí ma to, ale ísť na žinenku s pocitom, že už vlastne nemôžem postúpiť, nebolo príliš motivujúce," komentoval svoj výkon Bátky. Bronzový medailista z vlaňajších MS v Creteil vo svojej skupine zdolal Kirgiza Jenarbeka Kenejeva (3:1), potom však prehral v predĺžení s favorizovaným Švédom arménskeho pôvodu Abrahamianom (0:3) a už len veľká zhoda okolností ho pri eventuálnej výhre nad Japoncom mohla posunúť medzi poltucet najlepších. "Nebola to ťažká skupina, ale ani ľahká. Určite sa dalo postúpiť, o to viac ma mrzí, že sa mi to nepodarilo," dodal Bátky.

Tréner Zdeněk Chára svojmu zverencovi dôveroval. "Samozrejme, čakal som viac. Pevne som veril, že Japonca porazí a celkové umiestnenie by potom bolo lepšie. Prehru so Švédom by som mu až tak nezazlieval, s ňou sme tak trochu počítali. Na Japonca však určite mal," hodnotil Bátkyho výkon tréner Chára.

Slovensko má v zápasení na OH v Aténach v hre ešte dvoch borcov - Štefana Fernyáka (do 66 kg) a Petra Pechu (do 96 kg). Obaja sa predstavia na žinenkách v súbojoch vo voľnom štýle, ktoré sa začnú 27. augusta.ds;de;bg

Súvisiace články