Čajky čaká rozhodujúci duel v Španielsku. Herminjardová: Dáme do toho všetko

Basketbalistky Piešťanské Čajky.
Basketbalistky Piešťanské Čajky. (Zdroj: piestanskecajky.sk, Autor: Ladislav Duračka)
TASR|28. nov 2023 o 10:06

Basketbalistky Piešťanských Čajok bojujú o postup zo skupiny.

PIEŠŤANY. Piešťanské Čajky čaká rozhodujúce stretnutie v skupinovej fáze Európskeho pohára (Eurocup).

Záverečný duel v B-skupine na palubovke jasného lídra, španielskej Spar Girona (v stredu 29. novembra o 19.15 h), rozhodne o tom, či si aktuálny basketbalový majster Slovenska po roku zopakuje účinkovanie v play-off tejto súťaže.

Karty sú pred záverečným kolom rozdané jasne, Girona má istotu prvého miesta v "béčku", keď zatiaľ nenašla premožiteľa, a miestenku do play-off má z druhého miesta istú aj poľský Gorzów.

Piešťany momentálne okupujú tretiu priečku s bilanciou dvoch víťazstiev a troch prehier, s aktuálnym skóre sa nachádzajú na pozícii, ktorá zaručuje účasť vo vyraďovacej fáze.

"Ako sme pripravení, sa ešte len uvidí v stredu. Verím, že budeme pripravení a splníme to, čo si zaumienime.

Dúfame, že nám to pomôže v prípade postupu, ale nie je to len v našich rukách. My sa musíme sústrediť hlavne sami na seba, nedívať sa okolo.

Všetci vieme, do čoho ideme a o čo hráme, sme tak nastavení. Poznáme systém a pravidlá súťaže, stále sme na postupovej pozícii.

Musíme byť pripravení na to, že budeme hrať na skóre a udržanie nejakého výsledku. Budeme sa o tom baviť, rozoberať a verím, že sa nám to podarí.

Ak by to nevyšlo, tak minimálne chceme odísť zo zápasu so vztýčenou hlavou," povedal pre TASR tréner Piešťan Peter Jankovič.

Potrebujeme veľký výkon

Zopakovanie postupu do play-off by bolo pre klub z kúpeľného mesta úspechom, dôležitosť zápasu si uvedomujú a podľa toho sa na vystúpenie s Gironou pripravovali.

Po reprezentačnej prestávke dokázali vyhrať všetky stretnutia, navyše vo víkendovom súboji s Košicami sa podarilo aj kontrolovať minutáž kľúčových hráčok.

"Vieme, že to bude ťažký a fyzický zápas, ale v prvom meraní síl sme ukázali, že s Gironou vieme hrať.

Chceme uspieť, ale k tomu bude potrebný z našej strany veľký výkon. Dôležitá bude koncentrácia na defenzívu, útok už potom príde.

Je to dôležitý duel, ale myslím si, že musíme hrať tak, ako vieme a bez tlaku.

Verím tomuto tímu a viem, že dáme do toho všetko," prezradila rozohrávačka Čajok Evita Herminjardová.

Momentka zo zápasu Piešťanské Čajky - T71 Dudelange
Momentka zo zápasu Piešťanské Čajky - T71 Dudelange (Autor: TASR)

Jankovič: Vieme, do čoho ideme

Pred viac ako mesiacom dokázali Piešťany v Diplomat aréne favorizovanému španielskemu tímu vzdorovať, nebyť jednej nevydarenej sekvencie, tak to mohlo dopadnúť lepšie, ako napokon bolo konečné skóre zápasu 53:68.

"Bol to veľmi ťažký zápas. Veľmi dobre sme začali, ale celé stretnutie nás stála druhá štvrtina, v ktorej sme sa nedokázali presadiť a dostali sme ľahké body.

V druhom polčase sme sa vrátili späť do hry, náskok súpera sme stiahli, ale Girona ukázala veľkú kvalitu a 40 minút si hrala svoj basketbal, tvrdý, agresívny, s nepríjemnou obranou a rýchlym prechodom do útoku.

Čo hráčka, to pojem. Je to tím, ktorý hrával dlhé roky Euroligu, čiže vieme, do čoho ideme," vrátil sa Jankovič k prvému vzájomnému duelu.

Basketbalistky tímu Piešťanské Čajky a tréner Peter Jankovič.
Basketbalistky tímu Piešťanské Čajky a tréner Peter Jankovič. (Autor: TASR)

Bojovný a koncentrovaný výkon

Úradujúci šampión Niké Extraligy žien by už mal po zápase s Gironou vedieť, ako to vyzerá s jeho šancami na play-off v Európskom pohári, keďže väčšina priamych konkurentov hrá svoje stretnutia v skorších časoch.

Španielsky tím počas víkendu zvíťazil nad Gran Canariou 83:64, ale proti Piešťanom nebude mať k dispozícii jednu z kľúčových hráčok.

Americká rozohrávačka Kelsey Mitchellová si v týchto dňoch plní reprezentačné povinnosti v 3x3 basketbale.

"Bojovný a koncentrovaný výkon, energia v každej sekunde. Keby to nešlo podľa našich predstáv, tak nemôžeme dať dole hlavy, ale bojovať.

Možno dve vydarené minúty nám pomôžu k tomu, aby sme si splnili náš sen.

Od začiatku bude potrebná veľká koncentrácia, až potom budeme rozmýšľať, či to bolo dobré a stačilo to.

Hrať proti takýmto tímom môže byť pre nás sviatkom a môžeme sa učiť.

Rozhodne však nejdeme do toho odovzdane, my vieme, o čo hráme a urobíme všetko, aby sme urobili čo najlepší výsledok," načrtol kormidelník Piešťan možnú cestu k úspechu.

Tabuľka skupiny B

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Halové športy»Basketbal»Čajky čaká rozhodujúci duel v Španielsku. Herminjardová: Dáme do toho všetko