Barcelona získala 23. titul, Real zakončí sezónu bez trofeje

Futbalisti Barcelony oslavujú zisk majstrovského titulu.
Futbalisti Barcelony oslavujú zisk majstrovského titulu. (Autor: SITA/AP)
TASR|17. máj 2015 o 21:38

Barcelona má šancu na treble. Po triumfe v La Lige ju 30. mája čaká finále domáceho pohára proti Athleticu Bilbao, o sedem dní neskôr aj berlínsky súboj ligy šampiónov proti Juventusu.

MADRID. Futbalisti FC Barcelona získali 23. španielsky ligový titul. V nedeľňajšom dueli 37. kola La Ligy triumfovali na pôde obhajcu Atletica Madrid 1:0. Kolo pre koncom majú pred Realom Madrid nedostihnuteľný štvorbodový náskok.

Zisk majstrovskej trofeje zariadil v 65. minúte svojím 41. gólom v tejto sezóne najvyššej súťaže Lionel Messi.

"Sme veľmi šťastní za túto úžasnú éru, v ktorej zbierame jednu trofej za druhou. Vlani sme v závere sezóny stratili paru, v tej súčasnej hráme naozaj skvele," povedal stopér Sergio Busquets.

((foto))

"Získali sme španielsky titul, ale ešte sú pred nami dve veľké výzvy. Chceli by sme túto historickú sezónu zakončiť ziskom treble," dodal.

Realu nepomohol ani hetrik Cristiana Ronalda pri víťazstve 4:1 na pôde Espanyolu Barcelona. V boji o majstrovský titul mu situáciu skomplikovalo už uplynulé kolo - s Valenciou remizoval 2:2.

Madridský veľkoklub s určitosťou zakončí sezónu bez zisku cennej trofeje. V Kráľovskom pohári ho vyradil mestský rival z Atletica, cestu za finálovým úspechom v Lige majstrov mu zahatal Juventus Turín.

Barcelona má všetko dobre rozohrané na zisk sezónneho treble. Po triumfe v La Lige ju 30. mája čaká finále domáceho pohára proti Athleticu Bilbao, o sedem dní neskôr aj berlínsky súboj ligy šampiónov proti Juventusu.

Gól Lionela Messiho.

Katalánci v tejto sezóne doteraz vyhrali 30 ligových stretnutí. A suverénne kráčali za úspechmi aj v ostatných prestížnych súťažiach. Hlavnú úlohu zohrala ofenzívna sila trojuholníka Luis Suarez - Messi - Neymar.

Ligový titul získala Barcelona opäť po sezóne 2012/2013.