Barcelona naložila Deportivu 4:0, Messi opäť žiaril

SITA|8. jan 2011 o 20:27

V sobotňajšom stretnutí 18. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División 2010/2011 hrala Málaga s Bilbaom na vlastnom trávniku nerozhodne 1:1.

MADRID. V úvodnom sobotňajšom stretnutí 18. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División 2010/2011 hrala Málaga s Bilbaom na vlastnom trávniku nerozhodne 1:1. Oba góly padli až v záverečnej desaťminútovke, v 81. min otvorila skóre duelu posila domácich z Bayernu Mníchov Martín Demichelis, v samom závere vyrovnal Javi Martínez.

Hráči úradujúceho španielskeho futbalového majstra FC Barcelona nezaváhali v sobotňajšom zápase 18. kola Primera División, keď na pôde Deportiva La Coruňa zvíťazili jednoznačne 4:0.

Hlavnou postavou večera bol opäť Argentínčan Lionel Messi, ktorý jeden gól dal a dva pripravil pre svojich spoluhráčov. Katalánsky gigant je lídrom tabuľky s päťbodovým náskokom pred Realom Madrid, ten má však zápas k dobru.

Dramatický priebeh malo i druhé sobotňajšie stretnutie, v ktorom San Sebastian podľahol FC Sevilla tesne 2:3 napriek tomu, že dvakrát viedol. Po prvom polčase svietil na ukazovateli skóre stav 2:1, v 63. min však vyrovnal Luís Fabiano a o dve minúty neskôr rozhodol svojím druhým gólom v zápase Kanouté.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 18. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División 2010/2011:

La Coruňa - FC Barcelona 0:4 (0:1)

Góly: 26. D. Villa, 52. Messi, 80. Iniesta, 81. Pedro

Málaga - Bilbao 1:1 (0:0)

Góly: 81. M. Demichelis - 90. Javi Martínez

Real Sociedad San Sebastian - FC Sevilla 2:3 (2:1)

Góly: 23. D. Rivas, 44. J. Llorente - 25. a 65. F. Kanouté, 63. Luís Fabiano