Nedeľa, 18. apríla, 2021Meniny má Valér

Denne ich mohlo prísť až 30-tisíc. Australian Open pokračuje bez divákov

Diváci na Australian Open 2021. (Autor: TASR/AP)
TASR, SITA|12. feb 2021 o 11:08

Organizátorom narušil plány krátky lockdown.

MELBOURNE. Tenisový grandslam Australian Open bude pokračovať podľa plánu. Od soboty sa však v Melbourne bude hrať bez divákov na tribúnach.

Premiér štátu Victoria Daniel Andrews totiž vyhlásil päťdňový lockdown, aby sa zabránilo šíreniu novej britskej mutácie koronavírusu.

Tribúny boli zaplnené do tretiny

"Museli sme prijať tieto obmedzenia a promptne zareagovať na najrýchlejšie sa šíriacu mutáciu koronavírusu, s akou sme sa stretli.

Som presvedčený o tom, že krátky päťdňový lockdown zaberie. Zabránime tomu, aby sa infekcia šírila ďalej a aby pribúdali počty nakazených," uviedol Andrews.

Doposiaľ boli tribúny na hlavných dvorcoch v Melbourne Parku zaplnené do jednej tretiny kapacity, denne mohlo navštíviť zápasy do 30.000 fanúšikov.

Serena: S fanúšikmi to bola zábava

"Z bezpečnostného hľadiska budú hrať tenisti v tzv. bubline bez prítomnosti divákov.

Do areálu pustíme iba hráčov, členov ich podporných tímov a zamestnancov, teda iba tých, ktorí nemôžu vykonávať svoju prácu z domu," citovala agentúra AFP slová šéfa Australian Open Craiga Tileyho.

Američanka Serena Williamsová sa dozvedela o nových opatreniach po víťaznom zápase 3. kola proti Ruske Anastasiji Potapovovej.

"Bude to niekoľko drsných dní pre všetkých. Určite to nie je ideálne. S fanúšikmi, ktorí sa vrátili na tribúny, to bola zábava.

Na druhej strane však treba podniknúť kroky na to, aby nebolo ohrozené zdravie účastníkov turnaja," povedala bývalá svetová jednotka.

V hoteli odhalili trinásť prípadov

Organizátori odhalili trinásť nových prípadov koronavírusu v hráčskom hoteli, kde bol minulý týždeň zachytený jeden pozitívny prípad nákazy u pracovníka bezpečnostnej služby.

"Miestne médiá uvádzajú, že každá osoba, ktorá prišla do styku s infikovaným, bude musieť ísť do dvojtýždňovej izolácie bez ohľadu na výsledok jej osobného testovania na SARS-CoV-2," uviedol web srbského denníka Blic.

Premiér Andrews uviedol, že v nasledujúcich piatich dňoch budú v Melbourne "zakázané všetky verejné zhromaždenia, ale aj svadby a náboženské udalosti, a že diváci nebudú vpustení na žiadne športové podujatie".

Súvisiace články