Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Ďalšie zrušené podujatie. Ani tenisový turnaj v Madride sa neuskutoční

Novak Djokovič na Adria Tour. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. aug 2020 o 17:35

Náhradný tenisový kalendár dostal ďalšiu ranu.

MADRID. Tenisový turnaj ATP Masters 1000 v Madride sa tento rok neuskutoční. Organizátori ho v utorok zrušili pre pandémiu koronavírusu.

Tradične májové podujatie sa malo konať v náhradnom termíne v septembri. Popri mužskej časti zrušili aj ženské podujatie WTA.

Rozhodnutie padlo na základe konzultácií s miestnymi úradmi pre zvyšujúci sa počet nových prípadov ochorenia COVID-19 v Španielsku.

"Sme sklamaní, ale za týchto okolností nebolo možné zorganizovať turnaj ATP Masters. Situácia sa neustále mení a museli sme sa rozhodnúť. Ďakujem organizátorom za ich snahu vrátane ochoty zmeniť termín. Už sa tešíme na budúci rok," uviedol predseda ATP Andrea Gaudenzi na oficiálnom webe asociácie.

Šéfa WTA Stevea Simona mrzí zrušenie podujatia, ale pripomenul, že priorita je bezpečnosť: "Vážime si úsilie organizátorov, ktorí zvážili všetky možnosti, aby sa mohol uskutočniť turnaj v Madride. Vieme, ako sa fanúšikovia tešili, najmä po prestávke, ale náš prvoradý záujem sú zdravie a bezpečie účastníkov."

Tenisovú sezónu prerušili v marci, v júni zverejnili program zvyšku sezóny, no aj z náhradného kalendára vypadli viaceré turnaje, napríklad všetky v Číne.

Ako prvá obnovila ročník ženská WTA turnajom v Palerme, ktorý odštartoval v pondelok. Muži mali začať 13. augusta vo Washingtone, aj toto podujatie však zrušili.

Súvisiace články