Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Arsenal opäť neprehral - už 48. ligový zápas v rade

Sportnet|4. okt 2004 o 00:00

Ani vzájomný konflikt francúzskeho kapitána Patricka Vieiru s kamerunským spoluhráčom z obrany Laurenom po stredajšom zápase Ligy majstrov v Trondheime s miestnym Rosenborgom (1:1) nezastavil domáci rozlet futbalistov Arsenalu Londýn. V sobotňajšom stretn

utí anglickej Premier League vo veľkom štýle zdolali Charlton 4:0, upevnili si čelo tabuľky a predĺžili ligovú neporaziteľnosť už na 48. zápasov.

Čaroval najmä Thiery Henry, ktorý po prestávke dvoma gólmi zlomil odpor súpera. Zaplnený štadión Highbury aplaudoval postojačky ešte pred koncom súboja, zatiaľ čo tréner hostí Alan Curbishley mal zvesenú hlavu. V štyroch zápasoch na pôde súpera inkasoval 13 gólov. A najbližšie sa predstaví na Anfield Road s domácim Liverpoolom.

Po takom priebehu odľahlo aj trénerovi Gunners Arsenovi Wengerovi, ktorý musel v týždni novinárom vehementne vysvetľovať, že spor Laurena s Vieirom naozaj nebol ničím vážnym. "Bol to len dôkaz, že hráčom na výsledkoch záleží. A dúfam, že to nebol posledný spor. Radšej toto, ako keby si hráči po zápase úplne prestali vyčítať chyby," zľahčoval situáciu.

Šestnásťročná svedkyňa Anette Nergard pre denník The Sun tvrdila niečo iné. Vraj to bolo mimoriadne agresívne, ale sobotňajší výkon vrátil všetko do starých koľají. "Bol to kompaktný kolektívny výkon s veľkým nasadením všetkých hráčov. A obaja, Lauren i Vieira, hrali skvele," chválil svojich usmiaty Wenger. Receptom na úspech bola podľa neho trpezlivosť. "Vyčkali sme na prvú chybu súpera a s pribúdajúcim časom celkom ovládli hru."

Charlton hral slabo, ale Curbishley sa za hru svojich nemienil ospravedlňovať. "Od dobrej formy máme ďaleko, ale snažili sme sa. Základom taktiky bolo vydržať prvý polčas, ale hlúpy Ljungbergov gól nám to pokazil. A keď chcete vyrovnať, nemôžete hneď po prestávke inkasovať druhý gól. To nás položilo."

Dvadsaťsedemročný Henry mal po zápase veľmi dobrú náladu. "Chcem byť stále lepší a každé takéto vystúpenie mi k tomu pomáha," povedal najlepší strelec vlaňajšej Premier League (nastrieľal 30 gólov). Arnold Catalano, skaut, ktorý Henry objavil pred trinástimi rokmi pre AS Monaco, o Thierrym raz povedal. "Keď hrá Arsenal, máte pocit, že lopta je živá. A sledovať Henryho techniku a pohyb je čírym potešením." Vysvetlenie, prečo sa mu toľko darí, pridal aj Wenger. "Je dobrý, pretože chce byť dobrý." (rh)

Súvisiace články