Anglicko - I. liga

SITA|20. dec 2008 o 18:09

Výsledky 18. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže.

LONDÝN. V úvodných sobotňajších stretnutiach 18. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League zvíťazil Blackburn nad Stoke City 3:0. O dva presné zásahy sa postaral juhoafrický kanonier Benny McCarthy, tretí gól pridal útočník Jason Roberts.

Trápiaci sa Rovers odvolali pred pár dňami trénera Paula Incea. Jeho miesto zaujal Sam Allardyce a hneď v prvom stretnutí v novej funkcii získal pre Blackburn tri body po dlhých jedenástich zápasoch bez víťazstva. Aj napriek tomu, zostáva klub z Ewood Parku v Premier League na predposlednom mieste.

Bolton Wanderers zvíťazil nad Portsmouthom 2:1. Všetky tri góly padli v prvých dvadsiatich minútach stretnutia. Skóre otváral už v úvodnej minúte Matthew Taylor. Už o stodvadsať sekúnd pridal ďalší presný zásah jeho spoluhráč Ricardo Gardner. Posledný gól zápasu strelil vysoký hosťujúci útočník a člen širšieho kádra anglickej reprezentácie Peter Crouch. Bolton sa vďaka plnému bodovému zisku posunul v tabuľke na deviate miesto práve pred Portsmouth. V sobotu proti sebe ešte nastúpia West Ham United a Aston Villa (18.30 h SEČ).

Výsledky

Blackburn Rovers - Stoke City 3:0 (3:0)

Góly: 9. a 28. McCarthy (prvý z pok. kopu), 18. Roberts, 23 004 divákov.

Bolton - Portsmouth 2:1 (2:1)

Góly: 1. M. Taylor, 3. Gardner - 20. Crouch, 19 884 divákov.

Hull City - Sunderland 1:4 (1:1)

Góly: 19. Barmby - 10. Malbranque, 78. Richardson, 84. K. Jones, 90. Cissé, ČK: Ricketts (Hull), 24 917 divákov.

Fulham - Middlesbrough 3:0 (1:0)

Góly: 40. Bullard, 53. Murphy (z pok. kopu), 59. Dempsey, 23 722 divákov.