Andreas Žampa opäť siahal na body, druhé kolo však nedokončil

Andreas Žampa napokon v Alta Badii nebodoval.
Andreas Žampa napokon v Alta Badii nebodoval. (Autor: TASR/AP)
TASR|18. dec 2016 o 11:11

Slovák figuroval v obrovskom slalome v talianskej Alta Badii po prvom kole na dvadsiatom deviatom mieste.

ALTA BADIA. Slovenský lyžiar Andreas Žampa napokon v nedeľu nebodoval vo Svetovom pohári. V klasickom obrovskom slalome v talianskej Alta Badii nezvládol záver druhého kola a preteky nedokončil.

Jeho brat Adam Žampa neštartoval.

V Alta Badii zvíťazil Rakúšan Marcel Hirscher, podarilo sa mu to štvrtýkrát za sebou.

Francúza Mathieua Faivreho predstihol o 71 stotín a vďaka 41. triumfu v SP si upevnil vedenie v celkovom poradí.

Tretí skončil na radosť talianskych fanúšikov Florian Eisath (+1,10), ktorý zaznamenal vôbec prvé pódiové umiestnenie.

Andreas Žampa dosiahol pred ôsmimi dňami vo Francúzskom Val d'Isere vďaka 22. priečke životný úspech. V Alta Badii na technicky náročnej trati bol po prvom kole dvadsiaty deviaty s mankom 2,97 sekundy na Hirschera.

Druhé však nedokončil.

"Tri bránky pred cieľom som chytil špicara, čo ma pripravilo o tretie bodované umiestnenie v kariére. Ale teší ma, že som sa po druhý raz za sebou kvalifikoval do druhého kola medzi elitnú tridsiatku," povedal pre TASR.

Andreas Žampa nedokončil svoju jazdu v druhom kole.

6.Luca de AliprandiniTaliansko110 b

Domov»Zimné športy»Andreas Žampa opäť siahal na body, druhé kolo však nedokončil