Američania zdolali vo finále Rusov 4:1

SITA|3. dec 2007 o 07:08

PORTLAND 3. decembra (SITA) - Tenisti Spojených štátov amerických zvíťazili vo finále 96. ročníka Davisovho pohára nad Ruskom 4:1. V oregonskom Portlande bolo o víťazovi rozhodnuté už po sobotňajšej štvorhre, ...

PORTLAND 3. decembra (SITA) - Tenisti Spojených štátov amerických zvíťazili vo finále 96. ročníka Davisovho pohára nad Ruskom 4:1. V oregonskom Portlande bolo o víťazovi rozhodnuté už po sobotňajšej štvorhre, čiže nedeľňajšie dvojhry sa hrali už len na dva víťazné sety. O čestný bod pre Rusov sa v hale Memorial Coliseum na tvrdom povrchu Premier Court postaral Igor Andrejev, ktorý zdolal deblového špecialistu Boba Bryana 6:3, 7:6 (4). V záverečnej dvojhre potom James Blake otočil vývoj duelu s Dmitrijom Tursunovom a zdolal ho 1:6, 6:3, 7:5. Tenisti USA triumfovali v Davisovom pohári po 12 rokoch.

Američania získali už svoj 32. daviscupový titul a zvýšili svoj náskok na čele poradia najúspešnejších krajín histórie pred Austráliou, ktorá má na konte 28 trofejí. Nie je bez zaujímavosti, že zverenci kapitána Patricka McEnroea v tomto ročníku Davisovho pohára zdolali všetkých svojich súperov s výsledným skóre 4:1. Dvakrát sa takto tešili na súperovej pôde - v 1. kole v Ostrave zvíťazili nad Čechmi 4:1 a v semifinále v Göteborgu tým istým rozdielom nad Švédmi. Medzitým si doma vo Winston Saleme poradili vo štvrťfinále 4:1 so Španielmi a v aktuálne skončenom finále v Portlande namierili tenisový osud rovnakým spôsobom proti Rusom.

Finále Davisovho pohára BNP Paribas 2007 tenisových reprezentačných družstiev mužov - výsledky:

USA - Rusko 4:1 - konečný stav