Adriano má podľa Mourinha nadváhu

SITA|14. jan 2009 o 18:14

Útočník talianskeho futbalového veľkoklubu Inter Miláno Adriano musí podľa trénera "nerazzurri" Josého Mourinha schudnúť.

RÍM.

Brazílsky kanonier, ktorého budúcnosť v klube je stále otázna, v utorňajšom zápase Coppa Italia proti FC Janov (3:1 po predĺžení) odohral 75. minút a pár desiatok sekúnd pred vystriedaním Zlatanom Ibrahimovičom vsietil úvodný gól duelu. Mesačný zápasový výpadok sa však na zakončovateľskom inštinkte rodáka z Rio de Janeira negatívne podpísal, čo sa prejavilo aj v spomenutom pohárovom stretnutí - v 21. min totiž nedokázal premeniť pokutový kop.

"Je zjavné, že má troj- či štvorkilovú nadváhu a chýba mu výbušnosť a sebavedomie. Ak však na sebe bude aj naďalej zodpovedne pracovať, onedlho bude všetko opäť v poriadku," nechal sa počuť charizmatický portugalský kouč a dodal: "Momentálne na tréningy nemešká.". Práve príliš laxný prístup brazílskeho reprezentanta k tréningom bol totiž v nedávnej minulosti jedným z najväčších problémov vo vzťahu Adriano - Mourinho.

V kuloároch sa dokonca špekulovalo, že Inter sa intenzívne snaží nájsť pre odchovanca Flamenga nové pôsobisko.