Okolo Kalifornie 2019

Okolo Kalifornie sú cyklistické preteky, ktoré sú zaradené do kategórie UCI WorldTour. V roku 2019 sa konajú v USA od 12. do 18. mája. Ide o 14. rocník týchto pretekov.

V roku 2018 sa stal celkovým vítazom pretekov Kolumbijcan Egan Bernal, druhý bol American Tejay van Garderen a tretie miesto obsadil Kolumbijcan Daniel Felipe Martínez. Bodovaciu sútaž vlani vyhral Kolumbijcan Fernando Gaviria.

Úcastníkom Okolo Kalifornie 2019 je aj slovenský cyklista Peter Sagan, ktorý v roku 2015 vyhral celé preteky a drží rekord v pocte vyhraných etáp (16).

Cees Bol (vľavo) a Peter Sagan na Okolo Kalifornie 2019.
18.05.201910
Sagan skončil v záverečnej etape druhý a tesne mu ušiel triumf v bodovacej súťažiCelkovým víťazom je Pogačar.
Na Tour de France skončil aj Juraj Sagan.
18.05.20194
Pogačar vyhral kráľovskú etapu na Okolo Kalifornie, Juraj Sagan bol v únikuPeter Sagan v náročnej etape zaostal.
18.05.20194
Fernando Gaviria (vľavo) zvíťazil aj v poslednej etape na Okolo Kalifornie.
17.05.201914
Sagan prišiel o zelený dres, hromadný šprint v piatej etape vyhral GarcíaVan Garderen zostal na čele celkového poradia.
Peter Sagan na Okolo Kalifornie 2019.
16.05.201917
Sagan vo štvrtej etape finišoval tretí a vrátil sa na čelo bodovacej súťažeEtapu vyhral Fabio Jakobsen.
Piatu etapu na Okolo Kalifornie 2018 vyhral Fernando Gaviria.
15.05.201917
Sagan v tretej etape Okolo Kalifornie šetril sily, jeho brat sa však udržal v hlavnom balíkuV Morgan Hille oslavoval Cavagna.
14.05.201920
Sagan v druhej etape podľa očakávaní zaostal a prišiel o post celkového lídraEtapu vyhral Kasper Asgreen.
Peter Sagan (v strede) na pódiu pre víťazov.
13.05.201988
Sagan vyhral prvú etapu na Okolo Kalifornie, v prvej desiatke aj BaškaSagan zvládol záverečný šprint.
Peter Sagan.
10.05.20196
Sagana volajú Kráľ Kalifornie. Chcem ešte zlepšiť svoj rekord, vravíZačínajú sa preteky Okolo Kalifornie.