Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Športového psychológa odmietol. Kyrgios dostal osemtýždňový trest

Nick Kyrgios patrí medzi hviezdy austrálskeho výberu. Či nastúpi v Davis Cupe proti Slovensku ešte nie je známe. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|Publikované 17. okt 2016 o 09:34

Austrálsky tenista úplne vypustil zápas v Šanghaji.

LONDÝN. Austrálsky tenista Nick Kyrgios na základe vyšetrovania dostal dodatočný trest od Asociácie tenisových profesionálov.

ATP mu vyrubila pokutu 25 000 USD a dištanc na osem týždňov s platnosťou do 15. januára 2017.

V druhom prípade mohli suspendáciu zredukovať na tri týždne do 7. novembra 2016, ak by 21-ročný štrnásty muž svetového rebríčka vo dvojhre Kyrgios absolvoval poradenský program u športového psychológa alebo alternatívu tohto typu schválenú ATP.

Kyrgios ju ale odmietol.

Zápas odpochodoval

Rodák z Canberry Kyrgios už minulý týždeň dostal pokutu dovedna 16 500 USD za svoje správanie 12. októbra počas zápasu 2. kola dvojhry s Nemcom Mischom Zverevom na turnaji ATP v čínskom Šanghaji.

ATP mu dala najvyššiu možnú sankciu 10 000 USD za nedostatok maximálneho úsilia, 5000 USD za verbálne napadnutie diváka a 1500 USD za nešportové správanie.

Kyrgios, ktorý v týždni pred Šanghajom získal titul v japonskom Tokiu, si vyslúžil bučanie a pískanie z tribún, keď súboj so Zverevom "odpochodoval" zjavne bez záujmu uspieť.

Prehral 3:6, 1:6.

Ospravedlnil sa

"Po dnešnom zverejnení rozhodnutia ATP sa ešte raz chcem ospravedlniť za udalosti zo Šanghaja. Sezóna bola dlhá a ja som už ku koncu leta bojoval so zraneniami aj ďalšími okolnosťami," uviedol Kyrgios v komuniké na svojom oficiálnom webe.

"Ázijská časť bola zvlášť náročná a moje telo po tom triumfe v Tokiu a náročnom cestovaní napokon vypovedalo poslušnosť - fyzicky aj mentálne. Nie je to výhovorka a ja si veľmi dobre uvedomujem, že sa musím ospravedlniť fanúšikom v Šanghaji aj na celom svete a organizátorom turnaja, ktorí si počínajú úžasne," pokračoval.

"Mrzí ma, že môj tenisový rok sa skončil takýmto spôsobom a nebudem mať šancu pokračovať v boji o koncosezónny šampionát. Bol to pre mňa dôležitý cieľ. Chápem a rešpektujem verdikt ATP a využijem ten čas na to, aby som sa stal lepší na kurte aj mimo neho. Ešte raz sa hlboko ospravedlňujem a teším sa na návrat v roku 2017," dodal.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.