Vlhová má na pódium minimálnu stratu. Shiffrinová je až za ňou

Petra Vlhová počas slalomu v Courchevel/Méribel 2022.
Petra Vlhová počas slalomu v Courchevel/Méribel 2022. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|19. mar 2022 o 10:52 (aktualizované 19. mar 2022 o 11:38)

Po prvom kole finálového slalomu je na čele Dürrová. Druhé kolo je na programe o 13.30 h.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní - Courchevel/Méribel (Francúzsko)

+ 0,75 s

COURCHEVEL/MÉRIBEL. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová je po 1. kole sobotného finálového slalomu Svetového pohára na 4. priečke.

Vo francúzskom stredisku Courchevel/Méribel zaostáva za vedúcou Nemkou Lenou Dürrovou o 48 stotín sekundy.

Druhé kolo je na programe o 13.30 h.

Druhá pozícia patrí Švajčiarke Michelle Gisinovej (+ 0,37 s), priebežne tretia je Slovinka Ana Buciková (+ 0,40 s).

Vlhovej najväčšia rivalka a už istá držiteľka veľkého glóbusu Mikaela Shiffrinová z USA je piata so stratou 0,66 s na líderku.

Vlhová: Dám do toho všetko

Dvadsaťšesťročná Vlhová mala už vo veľkom predstihu vo vrecku prvenstvo v hodnotení disciplíny, keď zvíťazila v piatich slalomoch tejto sezóny Svetového pohára a dvakrát bola druhá za Shiffrinovou.

Na pódiu nestála jedine v predchádzajúcej súťaži vo švédskom Are, kde už ako úradujúca olympijská víťazka obsadila pred týždňom štvrté miesto.

Post slalomovej kráľovnej zimy chcela potvrdiť na finálovom podujatí. So štartovým číslom 3 predviedla agresívnu a riskantnú jazdu, v niektorých bránkach však bola o čosi neskôr.

"Nebola to úplne zlá jazda, uvidíme, čo sa stane v druhom kole (13.30 h), trať sa podľa mňa bude prepadať. Dám do toho všetko, chcem sa lúčiť s touto sezónou pódiovým umiestnením," povedala Vlhová vo vysielaní Eurosportu.

Zaradila sa tesne za Gisinovú a Bucikovú, súperkám odskočila až Dürrová.

Liensbergerová nezvládla trať svojho trénera

Hneď po Slovenke sa vydala na trať Shiffrinová, ktorá prvým a druhým miestom v zjazde a super-G znemožnila rivalke obhajobu veľkého glóbusu.

Petra Vlhová počas slalomu v stredisku Courchevel/Méribel 2022.

V slalome Američanka momentálne neoplýva takou istotou, napriek tomu dokázala svoju jazdu v závere vygradovať a manko na Vlhovú stiahla z necelej pol sekundy aspoň na 18 stotín.

V porovnaní s Dürrovou však zaostávala až o 0,66 s.

Rakúšanka Katharina Liensbergerová, jediná slalomová víťazka v tomto ročníku okrem Vlhovej a Shiffrinovej, išla na trati svojho trénera, ale veľkou chybou v hornej časti sa vyviedla z rytmu, už sa nezvládla dostatočne skonsolidovať a nabrala takmer dvojsekundovú stratu.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Vlhová má na pódium minimálnu stratu. Shiffrinová je až za ňou