Slovenská lyžiarka Petra Vlhová.
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|15. mar 2022 o 17:20

Mikaela Shiffrinová bude mať číslo 21.

BRATISLAVA. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová pôjde na trať stredajšieho zjazdu v rámci finále Svetového pohára vo francúzskom Courcheveli s číslom 24. Rozhodol o tom utorňajší podvečerný žreb.

Dvadsaťšesťročná Liptáčka má stále šancu na obhajobu veľkého krištáľového glóbusu, no momentálne stráca na Mikaelu Shiffrinovú 56 bodov. Na programe sú však ešte štyri preteky, po jedných z každej disciplíny.

Na stredajšiu súťaž sa Vlhová naladila dobre, keď v druhom tréningu zjazdu obsadila deviate miesto. Najlepší čas dosiahla práve Shiffrinová, ktorá bola v porovnaní so Slovenkou rýchlejšia o 1,44 sekundy.

Petra Vlhová v tejto sezóne absolvovala tri zjazdy.

V rakúskom Zauchensee skončila na 26. mieste a následne išla ešte dvakrát vo švajčiarskom stredisku Crans Montana. S 29. priečkou spokojná nebola, ale o deň neskôr si chuť čiastočne napravila ziskom pätnástich bodov za 16. pozíciu.

• 9:00/12:00 obrovský slalom

Posledný zjazd sezóny otvorí česká reprezentantka Ester Ledecká, ktorú možno radiť do užšieho okruhu favoritiek. Hovoria o tom aj výsledky z tréningov, v ktorých rodáčka z Prahy obsadila štvrté, respektíve piate miesto.

Číslo tri bude mať olympijská šampiónka z tejto disciplíny Corinne Suterová, päťku líderka v súboji o malý glóbus za zjazd Sofia Goggiová a napríklad spomenutá Shiffrinová pôjde na trať až ako 21. v poradí.