Vlhová: Vietor som cítila na hrudi. Mala som pocit, že stojím na mieste

Petru Vlhovú korunovali za snehovú kráľovnú po triumfe  v slalome v Záhrebe 2022.
Petru Vlhovú korunovali za snehovú kráľovnú po triumfe v slalome v Záhrebe 2022. (Autor: TASR)
Juraj Berzedi|4. jan 2022 o 18:20

Slovenka dosiahla víťazný hetrik.

ZÁHREB, BRATISLAVA. Najskôr si zobrala krištáľovú korunku a položila si ju na hlavu. Cez seba si prehodila rúcho a sadla si na trón. Zdvihla ruky a široko sa usmiala.

Petra Vlhová sa stala tretíkrát za sebou snehovou kráľovnou, keď v Záhrebe zvíťazila v slalome Svetového pohára.

A potvrdila, že v súčasnosti je najlepšou slalomárkou na svete. Pričom podmienky na zjazdovke Sljeme boli brutálne.

Na trati boli hrby i ryhy, miestami sa až prepadávala. Pretekárky mali pod nohami aj lístie. Boli to skôr podmienky, v ktorých štartujú deti, nie pretekárky vo Svetovom pohári.

Vlhová to však zvládla bravúrne, keď zdolala druhú Mikaelu Shiffrinovú o 0,50 sekundy a tretiu Rakúšanku Katharinu Liensbergerovú o 2,11 sekundy.

Vlhová: V závere som už cítila nohy

„Moja myseľ bola sústredená len na lyžovanie, na to, akú stopu pôjdem, aby som udržala lyže v správnej línii. Dôležité bolo rýchlo ukončiť oblúky, ísť plynulo,“ priznala Vlhová v rozhovore pre Medzinárodnú lyžiarsku federáciu (FIS).

„V Záhrebe to mám veľmi rada, ale keď v týchto podmienkach som už na záverečnom zlome cítila nohy,“ dodala.

Dôležitý náskok si Slovenka vybudovala už po úvodnej jazde, v ktorej bola jednoznačne najrýchlejšia. Pred Shiffrinovou viedla o 0,64 sekundy. Pomohlo jej aj štartové číslo jeden.

„Som celkom spokojná, neboli tam žiadne výrazné chyby. Snažila som sa púšťať lyže, lebo som vedela, že sneh je agresívnejší, keďže je v ňom veľa soli,“ uviedla Vlhová pre JOJ Šport.

Mala pocit, že stojí na mieste

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Vlhová: Vietor som cítila na hrudi. Mala som pocit, že stojím na mieste