15.

Sofia Goggiová

Taliansko

+ 1,94 s

COURCHEVEL. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla v druhom tréningu na stredajší finálový zjazd Svetového pohára 9. najrýchlejší čas.

Vyhrala jej konkurentka v boji o veľký krišťáľový glóbus Američanka Mikaela Shiffrinová. Slovenská reprezentantka stratila 1,44 sekundy.

Druhé miesto obsadila Švajčiarka Corinne Suterová a tretie Francúzka Romane Miradoliová. Češka Ester Ledecká skončila piata a Talianka Sofia Goggiová obsadila 15. miesto. Slovenka rovnako zdolala aj Švajčiarku Laru Gutovú-Behramiovú, ktorá obsadila 13. priečku.

Vlhová si výrazne polepšila oproti prvému tréningu. V ňom na vtedy víťaznú Miradoliovú stratila až 2,53 sekundy. Shiffrinová bola aj v prvom tréningu vysoko, keď obsadila tretiu priečku.

Zaujímavý je však aj pohľad na boj o malý glóbus za zjazd. O 75 bodov vedie Sofia Goggiová pred Corinne Suterovou. Goggiová však mala ešte pred olympiádou v domácom stredisku v Cortine hrozivý pád. Zdalo sa, že bude musieť ukončiť sezónu. Nakoniec na olympiáde v Pekingu získala striebro a zvíťazila práve Suterová.

Preteky sú na programe v stredu od 11.30.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Vlhová bola v tréningu v top 10, zdolala Goggiovú a Gutovú. Vyhrala Shiffrinová