Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Zaujímavosti

Sportnet|22. jún 2004 o 00:00

Olsen odmieta obavy o dohode


Zisis Vryzas (uprostred) z Grécka posiela loptu do ruskej bránky ponad brankára ruského mužstva Viačeslava Malafejeva v zápase skupiny A na EURO 2004 vo Fare. Vľavo je Rus Roman Šaronov. Grécko prehralo 1:2, ale na postup mu to stačilo. FOTO - TASR/APOlsen odmieta obavy o dohode

PORTO - Tréner futbalistov Dánska Morten Olsen odmietol tvrdenia talianskych médií, podľa ktorých sa v zápase Dánsko - Švédsko zrodí remíza 2:2. Po takom výsledku by oba severské tímy postúpili. "Je to smiešne. My sme čestní ľudia a takéto veci nepraktizujeme. Ak Taliani o tom hovoria, je to hlúpe," povedal podráždený Olsen. Obavy, že by sa derby skončilo podľa naplánovaného scenára, nemá ani tréner squadry azzury Giovanni Trapattoni: "Sme národ, ktorý má rád také špekulácie. Švédsko a Dánsko sú však etické krajiny, ktoré vyznávajú športového ducha. My musíme myslieť na seba." (tasr)

Nemci opäť iba s jedným útočníkom

ALMANCIL - Tréneri Nemecka sa v stretnutí D-skupiny s Českom na EURO 2004 vrátia k taktike, s ktorou slávili úspech proti Holandsku. To znamená, že opäť nastúpi iba jeden útočník. S Lotyšskom hrali až dvaja a výsledkom bola bezgólová remíza. "Ukázalo sa, že lepšie hráme s jedným útočníkom. Naša hra je vtedy organizovaná a súper nemá príležitosti na skórovanie. A na to sa musíme sústrediť proti Česku," prezradil asistent trénera Nemecka Michael Skibbe. (tasr)

Advocaat sa vyhol novinárom

ALBUFEIRA - Tréner Holandska Dick Advocaat sa po včerajšom tréningu vyhol kontaktu s novinármi a na tlačovú konferenciu poslal asistenta Wima van Hanegem. Na hlavu Advocaata sa zniesla spŕška kritiky po prehre 2:3 s Českom, najmä kvôli striedaniu najlepšieho hráča Arjena Robbena. Wim van Hanegem odmietol, že by sa Advocaat nechcel stretnúť snovinármi, a prezradil, že v prípade predčasného vypadnutia a abdikácii Advocaata skončí pri reprezentácii aj on. (tasr)

Davids sa spolieha na pomoc Čechov

ALBUFEIRA - Holanďan Edgar Davids verí, že Česi nedarujú Nemcom tri body a uchovajú nádej oranjes na postup. "My musíme zdolať Lotyšov. Ďalej to bude zložité, lebo Česi nechajú odpočívať najlepších. Som presvedčený, že náhradníci majú motiváciu dokázať opodstatnenosť nominácie a budú sa biť o miesto v zostave. Nemcom znepríjemnia život," vyhlásil stredopoliar Juventusu Turín. Tréner Česka Brückner už oznámil, že okrem Nedvěda nenastúpia Koller, Baroš, Poborský a Šmicer. Finalisti ME 1996 si po víťazstve 3:2 nad Holandskom zabezpečili postup z 1. miesta. (sita, afp)


Súvisiace články