Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Halepová spoznala súperky v Singapure, ocitla sa v menej náročnej skupine

Simona Halepová. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|20. okt 2017 o 14:32

Do papierovo náročnejšej skupiny sa dostala Češka Karolína Plíšková.

SINGAPUR. Garbine Muguruzová-Blancová, Karolína Plíšková, Venus Williamsová a Jelena Ostapenková budú hrať v papierovo silnejšej základnej Bielej skupine dvojhry na koncoročnom výberovom šampionáte tenistiek v Singapure (22. - 29. októbra). Stanovil to piatkový žreb.

Do Červenej skupiny sa dostali Simona Halepová, Elina Svitolinová, Caroline Wozniacka a Caroline Garciová. Do semifinále postúpia prvé dve z každej skupiny.

Pred rokom sa z triumfu na prestížnom podujatí tešila Slovenka Dominika Cibulková, ktorá sa v tejto sezóne na tento turnaj nekvalifikovala.

"Myslím si, že zloženie mojej skupiny je pre mňa lepšie než by bolo v tej druhej. Všetky hráme podobným štýlom, poznáme sa dobre. Snáď sa pripravím, ako najlepšie môžem, a odohrám dobré zápasy," povedala pre server iDnes.cz Plíšková, ktorá na úvod narazí na Williamsovú.

Žreb štvorhry pre osem najlepších párov v bodovaní Race 2017 sa uskutoční v utorok 24. októbra o 12:00. Deblová súťaž sa bude hrať vyraďovacím spôsobom už od štvrťfinálového prvého kola.

WTA Finals 2017 - žreb:

Červená skupina:

Simona Halepová (Rum.-1)

Elina Svitolinová (Ukr.-4)

Caroline Wozniacka (Dán.-6)

Caroline Garciová (Fr.-8)

Biela skupina:

Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.-2)

Karolína Plíšková (ČR-3)

Venus Williamsová (USA-5)

Jelena Ostapenková (Lot.-7)

Súvisiace články