Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Wimbledon - V utorok úspešná iba Husárová a juniori

SITA|29. jún 2004 o 21:27

LONDÝN 29. júna (SITA) - Zo slovenských tenistov, ktorí v utorok zasiahli do bojov na treťom grandslamovom podujatí roka na trávnatých dvorcoch All England Lawn Tennis and Croquet Clubu v Londýne (celková ...

LONDÝN 29. júna (SITA) - Zo slovenských tenistov, ktorí v utorok zasiahli do bojov na treťom grandslamovom podujatí roka na trávnatých dvorcoch All England Lawn Tennis and Croquet Clubu v Londýne (celková dotácia 9 290 310 libier), sa darilo iba Janette Husárovej a juniorom, predovšetkým Kamilovi Čapkovičovi.

Tridsaťročná Bratislavčanka Janette Husárová postúpila spolu s Čechom Leošom Friedlom do osemfinále miešanej štvorhry, keď si ako dvanásty nasadený pár poradili v 2. kole s britskou dvojicou Jonathan Marray, Amanda Janesová 6:3, 6:4. Vôbec sa nedarilo Daniele Hantuchovej, ktorá sa s definitívne rozlúčila s účinkovaním vo Wimbledone. Dvadsaťjedenročná rodáčka z Popradu najskôr spolu s Nathalie Dechyovou prehrali v 2. kole štvorhry s druhým nasadeným párom Svetlana Kuznecovová, Jelena Lichovcevová 3:6, 2:6. Podvečer potom nestačila Hantuchová s Kevinom Ullyetom zo Zimbabwe v 2. kole mixu na zimbabwiansky pár Wayne Black, Cara Blacková, ktorému podľahli hladko 4:6, 2:6.

V juniorskej kategórii potešil svojim výkonom talentovaný Slovák Kamil Čapkovič. Osemnásťročný Bratislavčan zdolal ako štvrtý nasadený hráč v utorkovom zápase 2. kola dvojhry Kevina Andersona z JAR po tuhom boji 4:6, 6:3, 8:6. Čapkovič pokračuje ďalej v Londýne aj vo štvorhre spolu s Lukášom Lackom, keďže taliansko-nemecký pár Fabio Fognini, Aljoscha Thron na stretnutie úvodného kola nenastúpil. V debli junioriek sa už v 1. kole porúčala slovenská dvojica Jana Juricová, Magdaléna Rybáriková, ktorá podľahla japonsko-holandskému páru Yurika Semová, Nicole Thijssenová 4:6, 4:6.


Súhrn výsledkov slovenských tenistov v utorkových zápasoch vo Wimbledone:


Štvorhra žien - 2. kolo:

Svetlana Kuznecovová, Jelena Lichovcevová (2-Rus.) - Daniela Hantuchová, Nathalie Dechyová (SR/Fr.) 6:3, 6:2


Miešaná štvorhra - 2. kolo:

Leoš Friedl, Janette Husárová (12-ČR/SR) - Jonathan Marray, Amanda Janesová (V. Brit.) 6:3, 6:4

Wayne Black, Cara Blacková (Zimb.) - Kevin Ullyett, Daniela Hantuchová (Zimb./SR) 6:4, 6:2


Dvojhra juniorov - 2. kolo:

Kamil Čapkovič (4-SR) - Kevin Anderson (JAR) 4:6, 6:3, 8:6


Štvorhra juniorov - 1. kolo:

Kamil Čapkovič, Lukáš Lacko (8-SR) - Fabio Fognini, Aljoscha Thron (Tal./Nem.) - bez boja


Štvorhra junioriek - 1. kolo:

Yurika Semová, Nicole Thijssenová (Jap./Hol.) - Jana Juricová, Magdaléna Rybáriková (SR) 6:4, 6:4

Súvisiace články