West Ham zahanbil Liverpool, už nie je na dne tabuľky

Demba Ba oslavuje svoj gól Liverpoolu.
Demba Ba oslavuje svoj gól Liverpoolu. (Autor: SITA)
SITA|27. feb 2011 o 16:28

West Ham si prekvapujúco poradil s Liverpoolom 3:1, zaváhali aj futbalisti Manchestru City, ktorí remizovali s Fulhamom 1:1.

LONDÝN. Futbalisti posledného West Hamu United zvíťazili v úvodnom nedeľňajšom stretnutí 28. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže nad FC Liverpool 3:1 a stále živia nádej na záchranu v Premier League.

Domáci položili základ svojho víťazstva už v prvom polčase, kedy sa strelecky presadili Scott Parker a Demba Ba.

Po zmene strán síce Liverpool znížil v 84. min gólom obrancu Glena Johnsona, posledné slovo však patrilo domácemu útočníkovi Carltonovi Coleovi.

Za Liverpoolčanov odohral celé stretnutie zadák slovenskej reprezentácie Martin Škrtel, ktorý na začiatku duelu dostal žltú kartu.

V druhom nedeľňajšom zápase zaváhal Manchester City na domácej pôde, keď len remizoval s Fulhamom 1:1. Domáci síce otvárali skóre duelu v 26. min gólom talianskeho útočníka Maria Balotelliho, no hostia odpovedali v úvode druhého polčasu, keď presný zásah zaznamenal írsky stredopoliar Damien Duff.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 28. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League 2010/2011:

Manchester City - FC Fulham 1:1 (1:0)

Góly: 26. Balotelli - 48. Duff

West Ham United - FC Liverpool 3:1 (2:0)

Góly: 22. Parker, 45. Demba Ba, 90. C. Cole - 84. G. Johnson