Štvrtok, 2. decembra, 2021Meniny má Bibiána

Weiss: Bol to najlepší výkon, odkedy som v repre

(Autor: SITA)
TASR|7. sep 2013 o 09:23

Zverenci trénera Jána Kozáka dokonale vymazali obávaný útok na čele s kanonierom Edinom Džekom a stále sú v hre o postup na svetový šampionát v Brazílii.

ZENICA. Futbalisti Bosny a Hercegoviny nebudú spomínať na piatkový duel kvalifikácie MS 2014 v najlepšom. Doteraz suverénny tím, ktorý ešte neprehral a v šiestich dueloch nastrieľal 23 gólov, zaskočili slovenskí reprezentanti. Pod nečakané víťazstvo 1:0 sa podpísala bezchybná obrana a disciplína podporené nebezpečnými brejkmi.

"Predviedli sme vynikajúci, obetavý, taktický výkon a plnili sme si úlohy. Na tomto víťazstve majú podiel všetci od brankára až po maséra a kustóda, pretože sme všetci spolu a vytvárame okolo seba náladu, ktorá sa potom prenesie na ihrisko. Vyšlo to a sme spokojní," tešil sa kapitán Martin Škrtel. "Dôležité bolo, že sme ustáli začiatok. Síce kombinovali lepšie, ale keď sme mali loptu my, neboli sme splašení, dokázali sme ju udržať a vedeli sme si nahrať," pridal sa Marek Hamšík.

Potvrdili sa aj slová trénera Jána Kozáka spred zápasu. Slováci do Zenice neprišli len brániť. Síce sa spoliehali na bezchybnú defenzívu, hrali šikovne aj smerom dopredu a v stretnutí si vypracovali viac gólových príležitostí ako domáci. Jednu z nich mal aj krídelník Vladimír Weiss.

"S Adamom Nemcom a Marekom Hamšíkom sme si tam pekne narazili, bola to ukážková akcia len škoda, že som ju nezakončil gólom. Dúfam, že ho strelím doma. Domáci nastúpili ešte ofenzívnejšie, ako sme predpokladali a možno čakali, že zápas bude pre nich jednoduchší. No my sme ich prekvapili výborným výkonom, asi najlepším odkedy som v reprezentácii," uviedol.

Šancu ho zopakovať alebo ešte zlepšiť budú mať už v utorok o 20.15 h v Žiline. "Podarilo sa nám vyhrať, ale čaká nás ďalší zápas. Musíme sa poriadne zregenerovať a pripraviť. Tento výsledok chceme zopakovať aj na domácej pôde, ale nebude to nič ľahké. Majú vynikajúce mužstvo so silnými individualitami. Zvládli sme prvý krok, no ešte nás čaká druhý," dodal Škrtel.

Súvisiace články