Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Víťazom mužským štvorbobov na MS Nemci, Slováci na 27. mieste

SITA|27. feb 2011 o 18:00

V nemeckom Königssee sa stala víťazom majstrovstiev sveta posádka štvorbobu Nemecko I.

KÖNIGSSEE. Víťazom pretekov mužských štvorbobov na majstrovstvách sveta v nemeckom Königssee sa stala posádka Nemecko I v zložení Manuel Machata, Richard Adjei, Andreas Bredau, Christian Poser s náskokom 52 stotín sekundy pred krajanmi z posádky Nemecko II vedenej Karlom Angererom.

Tretiu priečku so stratou 0,87 s na vedúce kvarteto obsadila posádka USA I na čele so Stevenom Holcombom. Štvorica vedená Machatom sa v tejto sezóne tešila z titulu majstrov Európy i triumfu vo Svetovom pohári.

Medzi 33 štartujúcimi posádkami obsadil slovenský štvorbob v zložení Milan Jagnešák, Martin Tešovič, Andrej Bician a Juraj Mokráš 27. priečku.

"Nevedel som sa sústrediť na celé preteky. Nechcem sa vyhovárať, ale stále mám vo svojej hlave všetky problémy ohľadom financií, ktoré sme museli od januára riešiť. Trochu na mňa doľahla nechuť súťažiť. Chalanom môžem poďakovať, že sa snažili podať čo najlepší výkon a že sa museli prispôsobovať," vyhlásil Milan Jagnešák.

Výsledky - MS - Königssee (Nem.):

štvorboby mužov (poradie po štyroch zo štyroch jázd): 1. Nemecko I (Manuel Machata, Richard Adjei, Andreas Bredau, Christian Poser) 3:16,58 min, 2. Nemecko II (Karl Angerer, Christian Friedrich, Alex Mann, Gregor Bermbach) +0,52 s, 3. USA I (Steven Holcomb, Justin Olsen, Steven Langton, Curtis Tomasevicz) +0,87, ...27. Slovensko (Milan Jagnešák, Martin Tešovič, Andrej Bician, Juraj Mokráš)

Súvisiace články