Višňovský strelil gól a prihrával, ale Anaheim prehral

Ľubomír Višňovský (vľavo) bojuje o puk.
Ľubomír Višňovský (vľavo) bojuje o puk. (Autor: SITA/AP)
TASR|20. dec 2011 o 07:52

Zdeno Chára opäť patril k navýraznejším postavám Bostonu, ten vyhral na ľade tradičného rivala z Montrealu.

NEW YORK. Slovenský hokejista Ľubomír Višňovský zaznamenal v noci na utorok v zámorskej NHL gól a asistenciu do siete Dallasu, no jeho tím napokon podľahol Dallasu 3:5 a natiahol šnúru prehier na súperových klziskách už na 12 duelov. Anaheim naposledy zvíťazil na ľade súpera ešte 27. októbra v súboji s Minnesotou.

"Káčeri" aj zásluhou druhého gólu Višňovského v sezóne zmazali v priebehu druhej tretiny trojgólové manko, v záverečnom dejstve však trafili do čierneho už len hráči Dallasu.

Slovenský zadák odohral vyše 20 minút a okrem dvoch kanadských bodov zaznamenal aj jednu mínusku. Tréner hostí Bruce Boudreau po stretnutí poznamenal, že "hviezdy" využili prakticky každú svoju príležitosť. "Súper trestal naše chyby veľmi efektívne. Dali nám gól z prvej šance v zápase a na začiatku tretej tretiny taktiež skórovali z prvej šance," citoval kouča oficiálny web NHL.

Chára až šesťkrát vystrelil

Z víťazstva sa tešil ďalší obranca Zdeno Chára, ktorého Boston si v tradičnom šlágri poradil s Montrealom 3:2. Kapitán "medveďov" zaznamenal v zápase až šesť streleckých pokusov, ani jeden si však nenašiel cestu za chrbát brankára Careyho Pricea. Hostia v predposlednej minúte znížili na rozdiel jedného gólu, následne odvolali brankára a hoci si už predĺženie nevynútili, dočasný tréner na lavičke Habs Randy Cunneyworth vyjadril spokojnosť s nasadením tímu v záverečných sekundách.

"Záverečný tlak bol rozhodne pozitívom v našej hre. Skutočnosť, že sme nezložili zbrane ani za stavu 1:3 a hrali až do úplného konca, hovorí o našom charaktere. Dopustili sme niekoľkých chýb, ktoré nás môžu mrzieť, ale myslím si, že sa z nich poučíme. Podľa mňa kráčame správnym smerom," vyhlásil.

Menej dôvodov na radosť než Chára mal jeho krajan a ďalší zadák v akcii Andrej Meszároš, ktorého Philadelphia prehrala v Colorade 2:3 po samostatných nájazdoch.

Meszárošovi nevyšiel zápas najmä zo štatistického pohľadu, keďže bol na ľade pri oboch inkasovaných góloch a pripísal si tak dve mínusky. "Lavína" natiahla svoju víťaznú šnúru v domácom prostredí na šesť zápasov, keď boli jej hráči v nájazdovom rozstrele suverénni - Milan Hejduk, Matt Duchene aj Ryan O'Reilly svoje pokusy premenili.

Minnesota prehrala štvrtýkrát v rade

Brankár Jean-Sebastien Giguere síce inkasoval v rozstrele hneď dvakrát, napokon však mohol konštatovať spokojnosť. "Určite to nie je cesta, akou chce človek víťaziť, ale niekedy to trvá aj tých 65 minút, prípadne ešte dlhšie. Dva body sú dva body, to je podstatné," povedal.

Zraneniami preriedená Minnesota zaznamenala už štvrtú prehru v rade, keď vo Vancouveri nestačila na tamojšie "kosatky" 0:4. Domáci brankár Roberto Luongo zlikvidoval všetkých 33 striel "divochov" a tešil sa z prvého čistého konta v sezóne. V kariére ich má na konte už 56, čo ho radí na druhé miesto medzi aktívnymi gólmanmi a na 18. v historickej tabuľke. "Nebudem klamať, čisté konto vždy dodá človeku dobrý pocit. Samozrejme, najdôležitejšie je v takomto dôležitom zápase víťazstvo a shutout je takým malým bonusom," uviedol Luongo.

Súhrn výsledkov pondelkových zápasov kanadsko-americkej hokejovej NHL:

Boston - Montreal 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Góly: 13. Pouliot, 23. Krejčí, 55. Marchand - 14. Plekanec, 59. Cole. Brankári: Thomas - Price. Strely na bránku: 31:35. Diváci: 17.565.

Toronto - Los Angeles 2:3 po samostatných nájazdoch (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 12. Liles, 43. Frattin - 8. Williams, 35. Brown, rozhodujúci sn: Brown. Brankári: Reimer - Quick. Strely na bránku: 33:42. Diváci: 19.521.

Dallas - Anaheim 5:3 (1:0, 2:3, 2:0) - Ľubomír Višňovský (Anaheim) 1+1

Góly: 10. Morrow, 22. Goligoski, 22. Ribeiro, 47. Ryder, 55. Nyström - 25. Selänne (VIŠŇOVSKÝ), 35. VIŠŇOVSKÝ, 39. Bonino. Brankári: Bachman - Hiller. Strely na bránku: 33:28. Diváci: 13.720.

Colorado - Philadelphia 3:2 po samostatných nájazdoch (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 33. Landeskog, 40. Galiardi, rozhodujúci sn: O'Reilly - 19. Hartnell, 60. Simmonds. Brankári: Giguere - Bryzgalov. Strely na bránku: 27:33. Diváci: 14.889.

Edmonton - Detroit 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)

Góly: 23. Jones, 40. Eberle - 5. Cleary, 35. Hudler, 56. Miller. Brankári: Chabibulin - Howard. Strely na bránku: 23:28. Diváci: 16.839.

Vancouver - Minnesota 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 19. H. Sedin, 31. Kesler, 39. Burrows, 57. Hansen. Brankári: Luongo - Bäckström. Strely na bránku: 33:33. Diváci: 18.890.