Streda, 14. apríla, 2021Meniny má Justina
Marek Hamšík so švédskymi fanúšikmi. (Autor: twitter/DaVukovic)
Pavol Spál, Sportnet|8. mar 2021 o 07:15

Slovenský futbalista prekvapil aj budúcich spoluhráčov.

BRATISLAVA. Zaujal extravagantným oblečením. Na sebe mal hnedú, pestrofarebnú bundu pripomínajúcu kožuch.

Fanúšikovia IFK Göteborg obkľúčili Mareka Hamšíka a kričali ohlušujúce: "Olé, olé, olé, olé, Marek, Marek Hamšík." Mnohokrát.

"Boli ich stovky," písal švédsky denník Sport Expressen.

Zo Slovenska cez Viedeň a Frankfurt nad Mohanom pristál Marek Hamšík v nedeľu o 22:30 na letisku Landvetter v Göteborgu.

Vypukla eufória

Niekoľko minút po 23.00 h vošiel slovenský stredopoliar do príletovej haly. A vo Švédsku vypukla eufória.

Fanúšikovia už vonku pálili dymovnice, Hamšíkova obvešali modro-bielymi šálmi, čo sú klubové farby klubu.

V miernom chaose radosti prijali veľkú hviezdu riaditeľ klubu IFK Göteborg Håkan Mild a športový riaditeľ Pontus Farnerud. Slovenskému futbalistovi museli urobiť koridor.

A potom Hamšíka odviezli Volvom.

Prekvapil aj budúcich spoluhráčov

Podľa Sport Expressen Hamšíkov príchod zaskočil aj jeho budúcich spoluhráčov.

Redaktori sa po nedeľňajšom zápase Švédskeho pohára medzi Norrköpingom a Göteborgom pýtali na Hamšíka trénera i hráčov IFK.

"Najskôr by mal prísť a objaviť sa na tréningu, potom sa o ňom môžeme rozprávať," povedal tréner Roland Nilsson.

Čo si myslíte o tom, že sa stane hráčom Göteborgu? skúsil to znovu reportér.

"Nepochybne je skvelý futbalista, inak by nehral tam, kde hral. Opakujem, keď začne trénovať, potom vám poviem viac," dodal Nilsson. 

Zhovorčivejší bol stredopoliar Simon Thern: "Bolo skvelé sledovať ho, keď hral za Neapol. V posledných týždňoch som o ňom počul len z rozprávania Sama Larssona, ktorý tiež pôsobil v čínskej lige. Samozrejme, že bude fajn, keď bude s nami na ihrisku.

Očakávania sú veľké, ale nemôžeme rátať s tým, že dá v každom zápase päť gólov. Marek je výborný s loptou a môže dať našej hre iný rozmer, verím, že nám pomôže v napredovaní. Počul som, že je veľký profesionál," citoval Expressen Therna. 

Futbalistu nezaskočila ani otázka o zvýšenej konkurencii v mužstve. "To je pravda, uvidíme, či sa Hamšík zmestí do zostavy," dodal so smiechom.

Ďalší stredopoliar IFK Pontus Wernbloom komentoval Hamšíkov možný angažmán stručne: "Uvidíme, či sa naozaj pridá k mužstvu. Priznávam, že ma to zaskočilo. Hráči jeho formátu nechodia často do Allsvenskan."

Superliga štartuje až 20. apríla

Podľa Sportbladetu čaká Hamšíka v pondelok lekárska prehliadka a potom podpis zmluvy.

Tvorca hry slovenskej reprezentácie ukončil zmluvu s čínskym klubom Ta-lien Pro.

V minulej sezóne skončil IFK Göteborg vo švédskej lige až na dvanástom mieste. Príchodom Hamšíka a ďalších posíl jeho ambície rapídne vzrastú.

Švédska Superliga štartuje až 20. apríla. Slovenských futbalistov čaká koncom marca vstup do kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2022 a Hamšík sa chce rozohrať.

Súvisiace články