Futbalisti Slovana sa tešia po strelení gólu v odvetnom osemfinálovom zápase Európskej konferenčnej ligy. (Autor: TASR)
Ivan Mriška|16. mar 2023 o 19:35 (aktualizované 16. mar 2023 o 21:50)

ŠK Slovan Bratislava viedol v osemfinále Európskej konferenčnej ligy nad FC Bazilej 2:0, nakoniec však vypadol.

BRATISLAVA. Ich brejky boli nebezpečné. Futbalisti ŠK Slovan Bratislava strelili v osemfinále Európskej konferenčnej ligy proti FC Bazilej pekné góly.

Najskôr sa v 10. minúte v šestnástke zorientoval Malik Abubakari, ktorý otvoril skóre na 1:0 pre slovenského majstra.

Druhý gól bol ešte krajší. Juraj Kucka sa v 17. minúte oprel do odrazenej lopty a nechytateľne bombou do bočnej siete upravil na 2:0.

Slovan bol blízko k postupu do štvrťfinále, no o dvojgólové vedenie prišiel. Penaltový rozstrel vyhral Bazilej a Slovan v súťaži končí.

V prvom zápase vo Švajčiarsku Slovan remizoval 2:2.

Základné zostavy zápasu ŠK Slovan Bratislava - FC Bazilej

ŠK Slovan Bratislava: Chovan - Medveděv, Kašia, De Marco, Lovat - Kankava – Čavrič, Kucka, Čakvetadze, Weiss - Abubakari

FC Bazilej: Hitz - Lang, Pelmard, Calafiori, Kade - Ndoye, Diouf, Xhaka, Amdouni - Zeqiri, Augustin

Domov»Futbal»Konferenčná liga»VIDEO: Pohotový Abubakari, bomba Kucku. Slovan strelil pekné góly