(Autor: futbalnet)
Ivan Mriška|8. sep 2022 o 14:38

Na zápas musela byť privolaná záchranka.

LIPTOVSKÁ TEPLIČKA. Derby 7. ligy Podtatranského futbalového zväzu sprevádzala veľká nervozita.

Osem žltých a tri červené karty ukázal hlavný rozhodca v stretnutí medzi TJ Tatran Liptovská Teplička a TJ Partizán Vernár.

Iskrilo sa nielen na ihrisku, ale i mimo neho. Po strkanici v 82. minúte a prifilmovanom páde sa pobili fanúšikovia za zábradlím. Lietali päste, zauchá i pivo.

„Jeden divák z Vernára mal poriadne vypité. Už prišiel opitý a na zápase si dal ešte viac. V jednom momente z ľavej strany napadol nášho fanúšika. A potom samozrejme prišla odplata,“ incident opísal manažér TJ Tatran Liptovská Teplička Marcel Ovsiak.

Fanúšik prišiel podgurážený

Zápas sa hral na hranici regulárnosti, futbalisti oboch táborov chodili často do sklzov.

„Derby sa hralo po dlhšej dobe, nakoľko my sme boli v nižšej súťaži. Možno aj to pridalo na nervozite.

Po slovnej výmene domáci zbili nášho diváka. Neviem presne, čo sa stalo, pretože som hral. Ale vraj si o to koledoval,“ prezradil manažér TJ Partizán Vernár Ľubomír Greňa.

Podgurážený fanúšik Vernára mal domácich priaznivcov provokovať od úvodných minút stretnutia. Tí sa neudržali.

„Bol to ostrý zápas. Na ihrisku aj mimo neho. Traja hráči sú zranení, k jednému musela byť privolaná záchranka,“ povzdychol si Ovsiak, podľa ktorého by dedinský futbal mal byť v prvom rade o zábave. A takéto veci by sa stávať nemali.

„Škoda zranení. V jednom prípade ide o šestnásťročného chlapca. Vraj má poriadny výron. Snáď bude v poriadku,“ dodal.

Kartový mariáš rozhodcu

Vybičovaný zápas skončil 2:2. V 2. minúte otvoril skóre hosťujúci Roland Macurák a do prestávky vyrovnal František Ovsiak.

Po zmene strán poslal hostí opäť do vedenia Tomáš Gajan a v závere vyrovnal domáci Tomáš Bruk.

„Rozhodca v prvom polčase nechal voľnejšiu hru, neurobil si poriadok. A v druhom sa mu to zvrhlo. Prišli emócie, nervozita a kartový mariáš. Keby dával karty hneď, možno by to bol pokojný zápas,“ zamyslel sa Greňa.

Hosťujúci Filip Alexa bol vylúčený rovnako ako domáci Tomáš Bruk po dvoch žltých napomínaniach.

Domáci tréner Milan Sabo uviedol priamo červenú kartu, podľa oficiálneho zápisu verbálne napadol rozhodcov. Vraj sa majú naučiť pískať a zbiť by mali práve ich.

Domov»Futbalnet»VIDEO: Päste, zauchá i vyliate pivo. Fanúšikovia na dedinskom futbale sa pobili