Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Velebnému prekazil teroristický útok účasť v kempe javorových listov

TASR|14. sep 2001 o 10:10

Toronto 14. septembra (TASR) - Slovenská hokejová nádej Ľubomír Velebný si po nováčikovskom turnaji v Kitcheneri vybojoval aj pozvanie do hlavného prípravného kempu...

Toronto 14. septembra (TASR) - Slovenská hokejová nádej Ľubomír Velebný si po nováčikovskom turnaji v Kitcheneri vybojoval aj pozvanie do hlavného prípravného kempu Toronta Maple Leafs. Dočasné prerušenie leteckej dopravy v Severnej Amerike však znemožnilo plány na kemp v St. Johnďs na Newfoundlande a vedenie javorových listov sa rozhodlo slovenského obrancu poskytnúť juniorskému tímu Ontario Hockey League London Knights.

"Som rád, že sa nám ho podarilo získať," povedal o akvizícii výberu Toronta zo 7. kola vlaňajšieho draftu generálny manažér Knights Mark Hunter po získaní povolenia od Toronta.

"Chcem zatiaľ hrať za London. Severoamerický hokej je silovejší ako v Európe, no mne sa to páči. Dúfam, že OHL mi pomôže na mojej ceste k NHL," skonštatoval Velebný. Jeho nový tréner Lindsay Hofford o slovenskom zadákovi povedal: "Ľubo robí všetko preto, aby sa stal hráčom NHL."

Slovenský zväz ľadového hokeja zatiaľ povolil len 15-dňové pôsobenie 19-ročného Zvolenčana v službách rytierov a medzinárodný transfer ešte neschválil. V prvých piatich zápasoch sezóny Velebný London určite posilní a juniorský klub opätovne prostredníctvom Kanadskej hokejovej asociácie adresoval na SZĽH žiadosť o medzinárodný transfer.

br pe

Súvisiace články