Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Veľa tenisových výsledkov je zmanipulovaných, tvrdí Hernández

SITA|Publikované 14. nov 2014 o 11:10

Veľa zápasov na úrovni ATP Challenger Tour a ITF Futures má zmanipulované výsledky pre stávky.

BRATISLAVA. Veľa tenisových zápasov na úrovni ATP Challenger Tour a ITF Futures má zmanipulované výsledky pre stávky, tvrdí Španiel Óscar Hernández.

"Ak už na hlavnom okruhu niektorí hráči majú svoju povesť tohto typu, ako by sa to mohlo vyhnúť podujatiam Futures, na ktorých sú prémie naozaj nepatrné? Som si 100-percentne istý, že je veľa tenistov, ktorých sa týkajú stávkové machinácie," vyhlásil 36-ročný Hernández, kedysi 48. vo svetovom rebríčku, v rozhovore pre portál Punto de Break.

Barcelončan si zaspomínal na jeden svoj konkrétny duel s Rakúšanom Danielom Köllererom, ktorého neskôr doživotne suspendovali práve za preukázané porušenia antikorupčných pravidiel.

"V roku 2009 som s ním hral v 1. kole v Hertogenboschi. Ja som si na tráve vždy počínal slabo a on reálne nepochybne bol lepší, ale počas toho súboja som si uvedomil, že súper robí všetko, čo sa dá, aby prehral. Na začiatku setov hral normálne, ale po určitom počte gemov začal kopiť chyby. Po zápase som o tom hovoril s mojím trénerom a ten mi potvrdil, že mal rovnaký dojem."

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.