V Madride sa darilo len Poláškovi, Cibulková a Hantuchová vypadli

Filip Polášek
Filip Polášek (Autor: TASR/AP)
SITA|6. máj 2013 o 17:44

Polášek a Knowle si v 2. kole zmerajú sily s Bielorusom Maxom Mirným a Rumunom Horiom Tecauom.

MADRID. Dominika Cibulková a Liezel Huberová prehrali v 1. kole štvorhry na turnaji WTA v španielskom Madride s takisto nenasadeným párom Svetlana Kuznecovová, Flavia Pennettová 3:6, 7:5, 6:10 (zápasový tajbrejk).

Zdolané klesli v rozuzlení na 0:3 a neskôr síce znížili z 1:5 na 4:5, ale potom prehrali obe svoje podania a už zostali pozadu.

Od skóre 6:8 nezískali ani loptičku. Pätnástka singlového svetového rebríčka Cibulková si teda nedodala darček k svojím 24. narodeninám, ktoré oslavuje v tento deň.

Nedarilo sa ani Daniele Hantuchovej, ktorá spolu s Anabel Medinovou-Garriguesovou prehrala s päťkami súťaže, Bethanie Mattekovou-Sandsovou a Saniou Mirzovou, 6:7 (3), 6:4, 4:10 (zápasový tajbrejk).

Napokon sa im vypomstilo, že v prvom sete si tri razy neudržali servis vrátane dvoch podávaní na zisk tejto časti.

V supertajbrejku bolo kľúčové odskočenie súperiek z 3:2 na 6:2, od stavu 6:3 si Matteková-Sandsová s Mirzovou pripísali znova tri loptičky za sebou a potom zužitkovali druhý mečbal.

Filip Polášek a Julian Knowle zvíťazili nad takisto nenasadeným párom Daniele Bracciali, Fabio Fognini 6:3, 7:6 (5).

V osemfinálovom 2. kole si zmerajú sily s Bielorusom Maxom Mirným a Rumunom Horiom Tecauom, päťkami "pavúka". Už majú istotu 90 bodov do príslušného renkingu a spoločnej prémie 12 880 eur.

Štvorhra - 1. kolo:

Bethanie Matteková-Sandsová, Sania Mirzová (USA/India-5) - Daniela Hantuchová, Anabel Medinová-Garriguesová (SR/Šp.) 7:6 (3), 4:6, 10:4 (zápasový tajbrejk) za 106 minút

Svetlana Kuznecovová, Flavia Pennettová (Rus./Tal.) - Dominika Cibulková, Liezel Huberová (USA/SR) 6:3, 5:7, 10:6 (zápasový tajbrejk) za 96 minút

Julian Knowle, Filip Polášek (Rak./SR) - Daniele Bracciali, Fabio Fognini (Tal.) 6:3, 7:6 (5) za 71 minút