Andy Roddick.
Andy Roddick. (Autor: SITA/AP)
TASR|23. jún 2012 o 16:05

Paszeková zdolala Angelique Kerberovú, Roddick si poradil s Andreasom Seppim.

EASTBOURNE. Rakúšanka Tamira Paszeková dosiahla najväčší úspech svojej doterajšej kariéry, keď vyhrala tenisový turnaj WTA na tráve v anglickom Eastbourne.

Pre 21-ročnú rodáčku z Dornbirnu je to tretí úspech na okruhu WTA, ale prvý na turnaji kategórie Premier. V sobotňajšom finále si Paszeková poradila s Nemkou Angelique Kerberovou 5:7, 6:3 a 7:5.

Na tráve nadviazala Paszeková na vlaňajšiu formu, keď sa dostala až do štvrťfinále Wimbledonu.

Po nevydarenom úvode sezóny, keď z pätnástich zápasov prehrala trinásť, prišiel v Eastbourne v jej podaní veľký obrat a tešila sa z turnajového úspechu.

Američan Andy Roddick získal v sobotu titul na tenisovom turnaji ATP v anglickom Eastbourne (dotácia 403.950 eur).

Vo finále dvojhry si poradil s tretím nasadeným Talianom Andreasom Seppim hladko v dvoch setoch 6:3 a 6:2.

Roddick dosiahol 31. víťazstvo na okruhu ATP, prvé od februára 2011. Dvadsaťdeväťročný Američan vyhral niektoré podujatie už dvanásty rok v rade, čo je najdlhšia séria spomedzi aktívnych hráčov na okruhu.

Na tráve sa naposledy presadil v Queense v roku 2007. Do Eastbournu prišiel so sériou šiestich prehier v rade, čo bola jeho najdlhšia v profesionálnej kariére.