Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

V českom futbale uzavreli kauzu urážok na adresu Druláka

Radek Drulák (Autor: idnes.cz)
SITA|22. nov 2011 o 14:10

Hanlivé popevky namierené na bývalého reprezentanta Radka Druláka v podaní futbalistov Česka oslavujúcich postup na ME 2012 nebudú mať súdnu dohru. Tvrdý kritik Drulák prijal ospravedlnenie.

OLOMOUC. Po dvojmiliónovej pokute od vedenia FA ČR, ospravedlňujúcich slovách z úst kapitána mužstva Tomáša Rosického požiadal Druláka o prepáčenie aj manažér reprezentančého tímu Vladimír Šmicer.

"Mali sme dosť dlhší rozhovor. Veľa vecí sme si vyjasnili a on sa mi v mene národného tímu ospravedlnil. Už je to uzavretá záležitosť," uviedol pre Mediafax Drulák po rozhovore s bývalým reprezentačným spoluhráčom, s ktorým bol vicemajstrom Európy v roku 1996.

Radek Drulák bol terčom urážok českých futbalistov. Tí po víťaznej odvete na pôde Čiernej Hory 1:0 (doma zvíťazili 2:0, pozn.) pri čakaní na odlet domov vulgárne urážali v oslavných piesňach a pokrikoch 49-ročného bývalého reprezentanta, ktorý vždy patril k najväčším kritikom výberu ČR.

Drulák napokon po debate s manželkou upustil od právnych krokov. "Niečo iné je prinútiť hráčov k ospravedlneniu a niečo iné, keď sa z toho niekto vyspí a prehodnotí svoje správanie a potom sa ospravedlní. To by som bral od srdca. V tomto prípade je to teda zbytočné."

"Stačí mi, že som hovoril so ´Šmícom´. Priznal, že to prepískli. Ospravedlnil sa, čo som prijal. Už nemá cenu to ďalej rozpitvávať," dodal bývalý futbalový kanonier.

Českí futbalisti oslavovali postup na ME aj urážaním bývalého reprezentanta

Súvisiace články