Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

V Astane triumfálny návrat Kramera

TASR|26. nov 2011 o 17:34

Holandský olympijský víťaz v rýchľokorčuľovaní Sven Kramer získal v kazašskej Astane svoje prvé víťazstvo v pretekoch Svetového pohára od minuloročnej nútenej prestávky.

ASTANA. Holandský olympijský víťaz v rýchľokorčuľovaní Sven Kramer získal v kazašskej Astane svoje prvé víťazstvo v pretekoch Svetového pohára od minuloročnej nútenej prestávky spôsobenej problémami so stehnom, keď triumfoval na 5000 m časom 6:13,83 min.

Na 500 m trati bol najrýchlejší jeho krajan Jan Smeekens, ktorého čas 35,05 bol o stotinu sekundy rýchlejší ako čas lídra priebežného poradia SP, Kórejčana Mo Tae-Buma.

V súťaži žien na 500 m triumfovala Nemka Jenny Wolfová, keď bola o tisícinu sekundy rýchlejšia ako Kórejčanka Lee Sang-Hwa. Na 5000 m bola nedostižná Kanaďanka Christine Nesbittová časom 1:56,10.

ico

Výsledky:

MUŽI:

500 m: 1. Jan Smeekens (Hol.) 35,05 s, 2. Mo Tae-Bum (Kórej.r.) 35,06, 3. Tucker Fredricks (USA) 35,19, 4. Lee Kang-Seok (Kórej.r.) 35,21, 5. Lee Kyou-Hyuk (Kórej.r.) 35,23, 6. Gilmore Junio (Kan.) 35,23

poradie SP 500 m po 4 z 12 pretekov: 1. Mo Tae-Bum 285 b., 2. Jan Smeekens 246, 3. Jodži Kato (Jap.) 213, 4. Juja Oikawa (Jap.) 206, 5. Tucker Fredricks 188, 6. Lee Kang-Seok 186

5000 m: 1. Sven Kramer (Hol.) 6:13,83, 2. Jorrit Bergsma (Hol.) 6:15,40, 3. Alexis Contin (Fr.) 6:17,43, 4. Havard Bokko (Nór.) 6:17,88, 5. Jan Blokhuijsen (Hol.) 6:18,78, 6. Moritz Geisreiter (Nem.) 6:19,31

poradie SP 5000 m po 2 zo 6 pretekov: 1. Sven Kramer 180, 2. Jorrit Bergsma 180, 3. Alexis Contin 120, 4. Bob de Jong (Hol.) 110, 5. Havard Bokko 92, 6. Moritz Geisreiter 90

ŽENY:

500 m: 1. Jenny Wolfová (Nem.) 37,98, 2. Lee Sang-Hwa (Kórej.r.) 37,98, 3. Nao Kodaira (Jap.) 37,99, 4. Margot Boerová (Hol.) 38,06, 5. Maki Cuji (Jap.) 38,36, 6. Judith Hesseová (Nem.) 38,38

poradie SP 500 m po 4 z 12 pretekov: 1. Lee Sang-Hwa 310, 2. Jenny Wolfová 290, 3. Thijsje Oenemová (Hol.) 250, 4. Maki Cuji 220, 5. Ju Ting (Čína) 200, 6. Margot Boerová (Hol.) 200

1500 m: 1. Christine Nesbittová (Kan.) 1:56,10, 2. Claudia Pechsteinová (Nem.) 1:56,77, 3. Ireen Wüstová (Hol.) 1:57,00, 4. Martina Sábliková (ČR) 1:57,41, 5. Cindy Klassenová (Kan.) 1:57,42, 6. Diane Valkenburgová (Hol.) 1:57,52

poradie SP 1500 m po 2 zo 6 pretekov: 1. Christine Nesbittová 180, 2. Ireen Wüstová 170, 3. Claudia Pechsteinová 116, 4. Marrit Leenstraová (Hol.) 110, 5. Diane Valkenburgová 85, 6. Martina Sábliková 81

Súvisiace články