Sobota, 4. decembra, 2021Meniny má Barbora, Barbara

V arktickej zime Edmontonu padne divácky rekord NHL

TASR|22. nov 2003 o 13:14

Edmonton 22. novembra (TASR) - V noci na nedeľu v kanadskom Edmontone padne v arktickej zime rekord NHL - stretnutie najprestížnejšej hokejovej súťaže ...Edmonton 22. novembra (TASR) - V noci na nedeľu v kanadskom Edmontone padne v arktickej zime rekord NHL - stretnutie najprestížnejšej hokejovej súťaže uvidí priamo na štadióne 56.000 divákov.

Po prvý raz odohrajú tímy NHL zápas na otvorenom štadióne a po lístkoch na túto historickú akciu sa, napriek ich cene, iba zaprášilo. Organizátori údajne dostali až 500.000 žiadostí o vstupenky na duel Edmonton Oilers - Montreal Canadiens , ktorý sa uskutoční na štadióne Commonwealthu. V tomto istom stánku sa v roku 2001 konali atletické MS.

Teplota vzduchu by mala dosiahnuť mínus 10 stupňov Celzia a po tohtotýždňovej snehovej búrke to na štadióne vyzerá ako v zimnej krajine snov. Bude to aj test odolnosti fanúšikov, ktorí v týchto podmienkach uvidia šesťhodinový hokejový maratón.

Duel NHL bude mať totiž aj svoj "predzápas". V ňom nastúpia bývalé hviezdy Edmontonu a Montrealu, z ktorých ako jediný ešte stále pokračuje v aktívnej kariére Mark Messier v New Yorku Rangers. Na ľad sa tak na krátky čas vráti aj Wayne Gretzky. "The Great One" v roku 1999 ukončil kariéru s dodatkom, že nikdy nebude hrať v žiadnom zápase veteránov. Takúto neopakovateľnú príležitosť si však nechcel nechať ujsť. "Je skutočne nádherné objaviť sa opäť na ľade," vyhlásil Gretzky. "Bude to oslava hokeja. Podmienky budú síce iné ako v hale, ale ľudia na tento duel určite do konca života nezabudnú."

Rovnakej mienky je aj súčasný generálny manažér Oilers, bývalý obranca Kevin Lowe. "Bude to návrat ku koreňom hokeja, veď táto hra sa pôvodne hrala pod holým nebom," povedal Lowe. "Je krásne, že tu je Gretzky, Mark a Guy (Lafleur), ale najdôležitejšie je, že nás všetkých nás spája najmä zanietenie pre túto hru."

Napriek rekordnej návštevnosti na zápase NHL, nebude toto podujatie držať rekord v počte divákov, ktorí kedy zhliadli hokejový duel. V roku 2001 totiž odohrali Michigan State Spartans s University of Michigan Wolverines svoj súboj pred 74.554 divákmi. Pred týmto duelom držal rekord v tejto oblasti 44 rokov zápas MS 1957 v Moskve, kde prišlo na duel medzi ZSSR a Švédskom 55.000 ľudí.

Súvisiace články