V Acapulcu dvojnásobný triumf Erraniovej

SITA|4. mar 2012 o 11:08

Talianka Sara Erraniová sa stala víťazkou tenisového turnaja WTA v mexickom Acapulcu.

ACAPULCO. V čisto talianskom finále zdolala nasadená trojka Flaviu Pennettovú 5:7, 7:6 (2) a 6:0.

Erraniová získala tretí titul na okruhu WTA. Obe tenistky boli na antukovom dvorci nervózne, najmä v prvom sete robili veľa nevynútených chýb.

Zlomovým momentom duelu bol tajbrejk druhého dejstva, po ktorom už Erraniová začala jasne dominovať. Erraniová spoločne s ďalšou krajankou Robertou Vinciovou vyhrala aj finále štvorhry.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí finále dvojhry a štvorhry na tenisovom turnaji WTA Abierto Mexicano Telcel v mexickom Acapulcu (International, dotácia 220 000 USD, antuka vonku):

Dvojhra - finále:

Sara Erraniová (Tal.-3) - Flavia Pennettová (Tal.-2) 5:7, 7:6 (2), 6:0

Štvorhra - finále:

Sara Erraniová, Roberta Vinciová (Tal.-1) - Lourdes Domínguezová-Linová, Arantxa Parrová-Santonjová (Šp.-2) 6:2, 6:1