V 3. zápasoch bodovali traja Slováci, Detroit krok od vyradenia

TASR|15. apr 2003 o 08:55

New York 15. apríla (TASR) - V tretích zápasoch sérií play off 1. kola NHL sa v noci z pondelka na utorok predstavili aj siedmi slovenskí reprezentanti.

Z nich traja sa presadili aj v kanadskom bodovaní a ich góly, či asistencie rozhodli o víťazstvách ich tímov. Pavol Demitra gólom a prihrávkou prispel k výhre St. Louis nad Vancouverom 3:1 a bluesmani sa tak ujali vedenia v sérii 2:1 na zápasy. Drámu so šťastným koncom pre hostí videli diváci v New Yorku, kde domáci Islanders podľahli až po dvojnásobnom predĺžení Ottawe 2:3 a na jej úspechu sa dvoma gólovými prihrávkami podieľal obranca Zdeno Chára. Pre senátorov to znamená vedenie na zápasy 2:1. Rovnako 2:1 vedie na zápasy aj Toronto, ktoré taktiež po dvojnásobnom predĺžení zdolalo Philadelphiu 4:3, pričom na víťazný gól domáceho tímu prihral obranca Róbert Švehla. Colorado nedalo šancu Minnesote a na jej ľade vyhralo presvedčivo 3:0, v sérii sa ujalo vedenia 2:1. Blízko k vyradeniu z ďalšej účasti o Stanleyho pohár je jeho obhajca Detroit, ktorý prehral aj tretí zápas s Anaheimom, prvý na jeho ľade 1:2 a káčerom tak už stačí len jedno víťazstvo na spečatenie prekvapujúceho postupu.

Výsledky:

Východná konferencia:

NY Islanders - Ottawa 2:3 po dvojnásobnom predĺžení (za hostí ZDENO CHÁRA 0+2), na zápasy 1:2

Toronto - Philadelphia 4:3 po dvojnásobnom predĺžení (za domácich RÓBERT ŠVEHLA 0+1), na zápasy 2:1